Petrol
109.97
0.79%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.878
-1.01%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C
  Engin Alan'dan kurtarılan rehinelerle ilgili açıklama

  Engin Alan'dan kurtarılan rehinelerle ilgili açıklama

  MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan alıkonulan Türk vatandaşlarının IŞİD'in elinden kurtarılmasıyla ilgili, "Ne şekilde olmuş olursa olsun, içlerinde çocuklar vardı" dedi.
  • 22.09.2014 - 02:12

  engin alan

  Adana’nın Kozan ilçesinde Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kozan Şubesi tarafından düzenlenen "Zulme Gülen Adam Engin Alan" konulu konferansa katılan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, IŞİD tarafından alıkonulan 46 kişinin 101 gün sonra serbest kalmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

  "NE ŞEKİLDE OLMUŞ OLURSA OLSUN.."

  Alan, “Ne şekilde olmuş olursa olsun bu vatandaşlarımızın içlerinde çocuklar var. Bu vatandaşlarımızın sağ selamet, burunları bile kanamadan ülkemize gelmiş olmaları, ailelerine kavuşmuş olmaları bizim hepimizi sevindiren bir sonuçtur ve bundan hiç tereddüt yok" dedi.

  "BU KONUDA SPEKÜLASYONLAR OLACAK"

  MHP'li vekil ayrıca, Türkiye'nin IŞİD'le pazarlık masasına oturduğu, 46 Türk vatandaşı karlığında karşılığında çeşitli vaatler verdiği iddialarına yönelik olarak, "Şimdi bu nasıl oldu, neden oldu onlar kendileri de birisi operasyon diyor, biri çok çalıştık diyor, birisi de bir şey söylüyor? Dolayısıyla bu konuda çok spekülasyonlar olacaktır ancak ben şunu söylemek istiyorum artık bugünün dünyasında hiçbir şey gizli kalmaz. Çok yakında bu işin nasıl olduğu da ortaya çıkacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

  "YETER Kİ DEVLETİMİZE, MİLLETİMİZE ZEVAL GELMESİN"

  Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı oynanan oyunlarda hiç kimsenin masum olmadığını ileri süren Alan, "Biz ne olursa olsun devletimize, milletimize kırgın değiliz. Biz yaşadıklarımızı devletimize, milletimize helal ediyoruz, yeter ki onlara bir zeval gelmesin” dedi.

  Bahçeli'den serbest kalan Türklerle ilgili açıklama

  Engin Alan dan kurtarılan rehinelerle ilgili açıklama #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir