Erdoğan Adıyaman'da konuştu. - izle

Erdoğan Adıyaman'da konuştu. - izle

CHP'ye seslenen Erdoğan, "Ana muhalefetin genel başkanı çıkmış savaşa hayır mitingleri yapacakmış. Sevsinler seni. Çanakkale'de savaşa hayır diyebildiler mi? Şuanda yüz binlerce insan öldüren diktatöre karşı birliktelik sesini çıkaranlar bu zulme ortak oluyor. Topluluk zalimlerle beraber olmadı." dedi.

Suriye'li küçük Abdullah'tan Erdoğan'a manili jest - izle

CHP Savaşa hayır mitingi yapacakmış sevsinler seni

Silahlar aradan çekilecek siyaset konuşacak - izle

ERDOĞAN'IN KONUŞMASININ SATIRBAŞLARI

Biz bu uzun yolculuğa çıkarken ilk duraklarımızdan birisi neresiydi? Adıyaman'a geldik. Ne dedik durmak yok yola devam dedik. Olmaz dediler. Yapamaz dediler. Ama sizler de gördünüz ki hepsi teker teker yapılıyor. Sizlerin desteği ve hayır duasıyla, rabbim ömür verdiği sürece ülkemize hizmet vermeye devam edeceğiz.

"EMANETİMİZİ NAMUSUMUZ BİLDİK"

Hiçbir zaman yılgınlığa düşmedik. Azimle kararlılıkla yola devam ettik. Sırtımızı dönüp geri adım atmadık. Siz bize bir emanet verdiniz. Biz de o emaneti namusumuz bildik. Şunu buradan Adıyaman'dan tüm Türkiye'ye ilan etmek istiyorum. Bizim millete ve ülkeye hizmet etmekten başka hiçbir gayemiz yok.

"ADIYAMAN'IN MAYASI SAĞLAM"

Bizim derdimiz kardeşlik. Bizim derdimiz muhabbet ve sevgi. Tüm dünyada sadece ve sadece barış, dostluk kardeşlik. Adları Gezici midir nedir? Adıyaman'a gelebildiler mi? Niye gelemediler? Maya sağlam maya!

Kardeşlerim ülkenin hayallerini örseleyen iktidar olmadık olmayacağız. Tek derdimiz millete hizmettir.

"CHP'YE SESLENİYORUM, SANDIK NAMUSTUR"

Sandık demokrasinin namusudur. Bu meydanlarda ellerinde molotof kokteyli olan gençlere ve onun arkasındaki CHP'ye sesleniyorum. Demokraside sandık bu işin namusudur. Sen sandıktan netice alırsan seni alkışlarız.

Başka yollara girip bu milleti zorlamayın. Partimiz demokrasinin teminatıdır. Bunlar derdi başka darbe çağrısı yapıyorlar. Allah'ın izniyle burası ne mısır'dır ne Suriye'dir. Sandıktan çıkan sonuç takdire şayan bir ülkedir.

"RET, İNKAR POLİTİKALARI AYAKLARIMIZIN ALDINDA"

Sandıktan çıkan sonuca sahip çıkmak her partinin görevidir. Kimin ne hesabı varsa sandıkta gömelidir. Sandık sonuçlarını ayaklar altına alma dönemi kapanmıştır. Halka rağmen iktidar mümkün değildir.

Milletin isteklerine, taleplerine kulak tıkama, sırt çevirme artık geri gelmemek üzere bitmiştir. Ret, inkar politikaları da ayaklarımızın altındadır.

Sevgili Adıyamanlılar bu topraklarda ne yaşadıkysak beraber yaşadık. Öyle durumlar oldu ki; kendi dilinizle annenizle bile telefonda konşamadık. Siz buda ne yaşadıkysanız biz de batıda onu yaşadık. Zulmün tonu farklıydı ama zalim aynıydı.

3 Kasım 2002 seçimleriyle birlikte bu zülme, ret, inkar teşebbüslerine, onu yürürlükte sokanlara son verdik.

"BEN KÜRDÜ KÜRT OLDUĞU İÇİN SEVMİYORUM"

Türk, Kürt, Çerkes, Boşnak, Arap, Gürcü hepsi bizim kardeşimiz. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Ben Kürdü Kürt için olduğu için sevmiyorum. Beni yaradan Allah onu da yarattığı için seviyorum. Bu kardeşliğimiz bozulmadığımız zaman bizi kimse yıkamaz. yıkamayacak Allah'ın izniyle.

Sünni - Alevi birdir ve kardeştir. 1071'den beri kardeşiz. Bu topraklar üzerinde ne sorun varsa tüm sorunları çözeceğiz. 11 yılda birçok mseleyi hal yoluna koyduk.

"TÜM ALEVİ KARDEŞLERİME SESLENİYORUM"

Başbakanlıkları dönemlerinde buraya bir kez bile gelmeyenleri gördük. Bu kardeşiniz bu topraklara devamlı geliyor. Biz birbirimze kalplerimizi açtık. Sorunları geride bırakacağız. provakasyonlara gelemeyeceğiz. İpini Türkiye düşmanlarının tuttuğu provakasyonlara gelemeyeceğiz.

Tüm alevi kardeşlerime sesleniyorum; CHP milletvekillerinin içinde olduğu bir senaryo sergilenmek isteniyor. Kan akması, gençlerin hayatını kaybetmeleri için planları uygulanıyor.

CHP'nin tarihinde genel başkanları da dahil kaç tane cemevi açılmıştır. Medyaya sesleniyorum, araştırın. Bir de AK Parti döneminde Tayyip Erdoğan'ın Belediye başkanlığı döneminde kaç tane çaılmış.

Bu desteği biz verdik. Bunlar daha Dersim'in hesabını veremedi. Şimdi ülkemi karıştırmak için maalesef bütün vilayetlerimizde huzursuzluk oluşturmak istiyorlar. Tüm hukusuzluğa karşı mücadele edeceğiz. Siz bize neden oy verdiniz. Mal, can güvenliği için. Şu anki çalışmalar bu yöndedir. Herkes sabırlı, itidalli olmak zorundadır. Türkiye geçmişte yaşadığı acıları yaşamayacak.

"ACILARI YENİDEN YAŞATMAK İSTEYENLERİN OYUNLARINI BOZACAĞIZ"

Hale bakın; büyümede dünyada en öne geçiyoruz. Adamlar kahrından ölecek. Maraş'ın Çorum'un, Gazi Mahallesi'nin acılarını yeniden yaşatmak isteyenlerin oyunlarını bozacağız.

Türkiye'nin büyümesinden Türkiye'de kardeşliğin bozulmasını isteyenlere karşı bizde tavrımızı her zaman koruyyacağız. Başımızı asla öne eğmeyeceğiz. Aladatan da aldatılan da olmayacağız.

Benim başı açık başı örtülü kardeşim el ele omuz omuza yürüyecekler. Birbirlerimizin özgürlüklerine sahip çıkacağız.

"İKİNCİ BİR DEVLET İSTEYENLER NEREYE İSTİYORSA ORAYA GİTSİN"

Aynı bayrak altında bir ve beraber olup geleceğe yürüyeceğiz. Kardeşlerim bizi parçalayacaklara karşı ne dedik Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik.

Bu topraklarda ikinci bir devlet isteyenlere başka nereye istiyorlarsa oraya gitsinler.

"BÖLGEDEKİ YATIRIMLAR ARTMAYA BAŞLADI"

Beytüşşebap'tan bazı anlamlı fotoğraflar medyaya yansıdı. Yıllardır ölümlerle gündeme gelen Kato Dağı, artık askerimizin düğünlerde halaya katılmasıyla gündeme geliyor. Cudi Dağı, köyüne dönen, oralarda piknik yapan vatandaşlarımızla gündeme geliyor. Bunu yeniden bozma gayreti içinde olanlar var. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Çünkü bu dağlar terörün değil, bu dağlar pikniğin, halayların dağlarıdır. Olaya böyle bakacağız. Huzur ortamı devam ettikçe, bölgedeki yatırımlar da artmaya başladı. Çok daha hızlı şekilde ilerliyor. Önceki aylarda Bingöl'de, Şırnak'ta havalimanı açılışları yaptık. Kardeşlerim, bugün de geldik Adıyaman'da bin metrekare terminal binası olan bir havalanı vardı, şimdi ise 23 bin metrekare terminal binasına sahip olan bir Adıyaman havalimanı var.

"TÜRKİYE'NİN BİR İLKİ OLACAK"

Adıyamanlı diyor ki, kadın vekil istiyoruz. Bu bir rekabet. Kadın vekil olmaz diye bir şey yok. İnşallah Adıyaman'da 2015 seçimlerinde bir hanım kardeşimizi parlamentoya sokarız. Kardeşlerim özellikle söylüyoruz, modern bir havalimanına layıktınız şimdi bu oldu. Şimdi İstanbul ve Ankara'ya haftanın her günü bu hizmet başladı. Ben inanıyorum ki daha fazlası olacak, ihtiyaç daha fazla var. Bu da olacak. Benim bir ahdim vardı, Şanlıurfa'yı Adıyaman'a bağlayan Bozova yoluydu. O zaman demiştim ki duble yol olmasın burası, 3 geliş 3 gidiş olacak. Ve şimdi Bozova Adıyaman arası inşaat başladı. 110 km'lik bir Şanlıurfa-Adıyaman yolu Türkiye'nin bir ilki olacak. Niye, seviyoruz çünkü sizi. Bu yol ağır vasıtaların ağarlıklı olduğu bir yol.

"BİZ ACILARI SARMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK"

Muşlu, Mardinli, Adıyamanlı kardeşlerim bu huzur ortamına sahip çıkacak. Buna sahip çıktığımız zaman evelllah sorun kalmayacak.

Silahlar susacak. Her şeyi siyasi platformda konuşacağız. Her şeyi kardeşlik hukukuyla çözeceğiz. Bu kardeşiniz sizi kandırmadı. Hiç yalan söylemedi. Biz bu yola şahsi çıkarlar için çıkmadık. Biz acıları sarmak için yola çıktık. Biz bunun mücadele ediyoruz. Sadece kardeşlik diyeceğiz. Türkiye'yi daha da büyütecek. Türkiye'yi parlayan yıldız yapacağız. Adıyaman için dikakt çekiyorum. 810 trilyonluk yatırım kazandırıyoruz.

74 ayrı eser bugün Adıyamanla buluşturuyoruz. 2010 yılından bu yana 347 yeni derslik kazandırdık. İki adliye binasını da açıyoruz. Tıp fakültesini açtık. Adıyaman genelinde 1060 konutu tamamladık. Sağlık Bakanlığımız çok önemli yatırımlara imza attık.

Toplamda 810 trilyonluk yatırım herkese hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu güzel insanlar 4+4+4 artık kat sayı problemi yok. Çok çalışıp istediğiniz üniversiteye gideceksiniz. Normal okullarda Kur'an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi dersleri var mı var. Nereden nereye..

SURİYE KONUSU

Bakınız Suriye'de yaklaşık 110 bin insan öldürüldü. Kardeşlerim bir diktatör var orda. Babasının varisi. Çünkü babası da 30 bin kişiyi öldürmüştü. Bu babasını da geçti. Dünya ne diyor 1700 kişi kimyasal silahla öldürüldü. Kitlesel silahları nereye koyuyortsunuz. 110 bin kişi kitle imha silahlarıyla öldürüldü. Bunları neden bir kenera koyursdunuz. Neticesi ölüm olan her şeyi sorghuya çekmek zorundasınız.

BM'nin daimi üyeleri üpe un seriyor. Gücü olanlar burada adım atmıyorlar. CHP'nin başkanı çıkıyor savaşa hayır mitingleri yapacakmış. Sen Çannakkale'de hayır diyebildin mi? O gün senin senin yanında demeyeceğim. bizim yanımızda suriyel, mısırlı kardeşlerimiz vardı.

Ta dünyanın öbür ucundan kandıraln ve ezan sesini duyduğunda saflarımıza geçen kardeşlerimiz vardı.

Türkiye birlik olması gerekir. Yüzbinlerce insanı öldüren, 7 milyon insanı süren bir adama ses çıkarmayanlar zuşme ortak oluyorlar. Bu topluluk zalimlerle beraber olmadı.

MISIR'DA YAŞANANLAR

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Mısır'da demokrasi askeri darbe ile yıkılmıştır. biz darebeyi yapanların yanında oalamayız. Biz Suriye ve Msıır halkının yanındayız. Zalimlerin, darbecilerin yanında değiliz. Dik duracağız, hakkın, halkın yanında olacağız.