Petrol
111.83
-0.19%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.503
0.73%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Erdoğan: Allah için sevindirmeyelim

  Erdoğan: Allah için sevindirmeyelim

  Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında AK Partililere "AK Parti'nin yalpalamasını isteyenleri Allah için sevindirmeyelim" ifadeleriyle açık çağrıda bulundu.
  • 14.08.2014 - 13:31

  ERDOGAN

  Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan sıfatıyla son kez katıldığı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında Ak Partililere çağrıda bulundu. 

  ALLAH İÇİN SEVİNDİRMEYELİM

  Erdoğan, "AK Parti'nin yalpalamasını isteyenleri Allah için sevindirmeyelim." ifadeleriyle partililere açık çağrıda bulundu. 

  PARTİMİZ BİRİLERİNE GENEL BAŞKANLIK KOLTUĞU VERMEK İÇİN KURULMUŞ BİR PARTİ DEĞİLDİR

  Erdoğan, AK Partililere şu nasihatlarda bulundu;

  "Partimiz birilerine genel başkanlık koltuğu vermek, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, bakanlık, milletvekilliği koltuğu vermek için kurulmuş bir parti değildir. Bu parti, çocukların gözündeki umut ışığını çoğaltmak, yoksulun sofrasındaki ekmeği büyütmek, mazlumun yüreğindeki umudu alevlendirmek, Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağını, itibarını yüceltmek için kurulmuş bir partidir.

  NEFSİMİZE UYARSAK PARTİMİZİN BİRLİĞİNİ ZEDELEMİŞ OLURUZ

  27 Ağustos'ta olağanüstü genel kurulu yapıyoruz. Genel başkanlık görevi aramızdan bir arkadaşımıza tebliğ edilecek. Partimizin her adımına istişare ve katılım hakimdir. Partimizde asla bir liderlik diktatoryası olmayacaktır. İstişare neticesinde değil de nefsimize uyarsak partimizin birliğini zedelemiş oluruz.

  AK PARTİ'NİN İÇİNE FİTNE SOKMAK İÇİN FIRSAT KOLLAYANLAR VAR

  Sinsilik ve ayak oyunları bu partiye sirayet edemedi. AK Parti'nin içine fitne ve nifak sokmak için fırsat kollayanlar var. Partimiz birilerine genel başkanlık, koltuk vermek için kurulmuş bir parti değildir. Türkiye'nin bayrağını yüceltmek için kurulmuş bir partidir. Rütbeler için çekişme mazlumun yüreğindeki umut ateşini azaltır.

  BİR ARKADAŞIMIZI BİLE ÜZMEDEN BU SÜREÇTEN ÇIKACAĞIZ

  Makam ve mevki hırsı yoksulun ekmeğini azaltır. Biz buna zemin hazırlayacak bir kadro değiliz. Kimin ne söyleyeceği varsa istişare kurullarında ifade eder. Fitnecilerin tuzağına düşmeden, medyanın iştihasına kapılmadan, hasımlarımızı sevindirmeden bu süreci tamamlayacağız. Bir arkadaşımızı bile üzmeden bu süreçten çıkacağız.

  Erdoğan: Allah için sevindirmeyelim #2

  ALLAH İÇİN SEVİNDİRMEYELİM

  13 yıldır her gün AK Parti'de çatlak olacak diyenleri duydunuz değil mi? AK Parti'ye fithe sokanları biliyorsunuz değil mi? AK Parti'den bazılarına cumhurbaşkanı bile olursun, ayrıl dediler... AK Parti'nin yalpalamasını isteyenleri Allah için sevindirmeyelim. Bu hareket milletin ve ümmetin ümidi olmuştur.

  KİMSEYİ İTHAM ETMİYORUM

  Özelikle buranın altını çizmek istiyorum. Bu sözlerimle kimseyi itham etmiyorum. Bu parti kimseye koltuk vermek için kurulmadı. Yoksulun sofrasındaki ekmeği büyütmek, Türk bayrağının itibarını yükseltmek için vardır. Makam hırsı mazlumun umudunu köreltir. Biz bunu yapacak bir parti değiliz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir