Euro
15.2802
0.24%
Dolar
13.4336
0.06%
Altın
795.6480
-0.01%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
570.908
-1.28%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 2 C

  Erdoğan: Cezaevindeki yangın terörle bağlantılı

  Erdoğan, Meksika'da yaptığı açıklamada Şanlıurfa Cezaevi'nde çıkan yangına da değindi.
  • 19.06.2012 - 19:08
  Erdoğan: Cezaevindeki yangın terörle bağlantılı

  Erdoğan: Cezaevindeki yangın terörle bağlantılı #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'deki terör saldırısına ilişkin, "Hiçbir zaman da terörü kimse bizimle pazarlık konusu etmesin. Biz, terörü hiçbir zaman pazarlık konusu olarak telakki etmedik, bundan sonra da pazarlık konusu olarak düşünmeyiz. Yapılacak olan tek şey vardır; teröristlerin silahlarını bırakmalarıdır" dedi. Erdoğan, Şanlıurfa Cezaevi'ndeki yangına ilişkin, "Bu da yine terörle bağlantılıdır. Bunu da size söyleyeyim" diye konuştu.

  Meksika'da G20 zirvesine katılan Başbakan Erdoğan, gazetecilerin son gelişmelere dair sorularını yanıtladı.

  CEZAEVİNDEKİ YANGIN TERÖRLEİ BAĞLANTILI

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Cezaevi'ndeki yangına ilişkin, "Bu da yine terörle bağlantılıdır. Bunu da size söyleyeyim" dedi.

  Erdoğan: "Şanlıurfa'daki tutuklu ve mahkumlar farklı cezaevlerine dağıtılmıştır, dağıtılmaya devam ediyor. Bunun yanında diğer cezaevlerinde çıkanlar da yine arkadaşlar çok farklı adımlar attılar, atıyorlar. Bu da birşeyi gösteriyor. Yani yapmakta olduğumuz yeni cezaevlerine 'İktidarların görevi cezaevi yapmak değil' mantığı ile... Dünyanın neresinde cezaevi olmayan ülke var diye merak ediyorum. İnsanın olduğu her yerde suç ve suçlu vardır. Bunu bilmemiz lazım. Buna göre de almamız gereken tedbirler her zaman alınmalıdır. Bu cezaevlerinde kapasite noktasındaki sıkıntıları da aşacak şekilde yatırımlarımız süratle devam edecektir" dedi.


  Görüş Bildir