Petrol
75.34
-1.06%
Euro
19.6678
-0.10%
Dolar
18.6416
0.02%
Altın
1.078
0.59%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.312
-0.51%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  Erdoğan: Her kürtaj bir Uludere'dir

  Erdoğan: Her kürtaj bir Uludere'dir

  Başbakan Erdoğan, 'Yatıyorsunuz kalkıyorsunuz Uludere diyorsunuz, her kürtaj bir Uludere'dir' dedi.
  • 27.05.2012 - 09:01

  Erdoğan: Her kürtaj bir Uludere dir #1

  Başbakan Erdoğan, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, sezeryanla doğuma karşı olduğunu söyledi.

  "HER KÜRTAJ BİR ULUDERE'DİR"

  Aile planlaması gibi kampanyaları hatırlatan "Bunların planlı yapıldığını biliyorum ve bunun, ülke nufüsunun artmaması için atılan adımlar olduğunu biliyorum. Bununla bu ülkenin nüfusu bir yerde durduruluyor. Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Bu ifademe karşı çıkan bazı çevrelere, medya mensuplarına da sesleniyorum. Yatıyorsunuz kalkıyorsunuz Uludere diyorsunuz. Her kürtaj bir Uludere'dir diyorum'' dedi.

  "KÜRT SORUNU BİTMİŞTİR, KÜRT VATANDAŞIMIN SORUNU VARDIR"

  Başbakan Erdoğan, PKK'nın özellikle AK Parti’yi hedef aldığını, bunun nedeninin düşünülmesi gerektiğini anlattı. Başbakan Erdoğan şöyle konuştu; "AK Parti, bu meseleye yüreğini, gövdesini koydu. Biz bu meseleyi çözmeye azmettik. Türkiye’yi bu ağır sorundan kurtarmak için çok kararlı bir duruş sergiledik. Bundan geri adım atmak yok. Milletimizden bu meseleyi ’çöz’ yetkisi aldık. Bütün boyutlarıyla meselenin üzerine gittik. Bizim kitabımızda Kürt kardeşimizi inkar yok, onları reddetmek yok, Kürt kardeşlerimizi asimile etmek gibi bir şey yok. PKK sorunu ile Kürt sorununu birbirine karıştırmayın. Onun için ben artık diyorum ki; Kürt sorunu bitmiştir. Benim Kürt vatandaşlarımın sorunu vardır. O sorunu da biz her geçen gün bitiriyoruz. Bir proje ortaya koyduk adı da ’Milli birlik ve kardeşlik projesi’dir. Kardeşler arasında hesaplaşma olmaz, helalleşme olur."

  TÜRBAN SORUNU

  Başbakan Erdoğan, türban sorununa da değindi: ''Artık benim hanım kardeşimi benim kız kardeşimi hiç kimse ama hiç kimse üniversite kapısından geri çeviremez, artık bu gayretlerin içine girenler olursa anlayın ki bu şizofrenik bir vakadır. Bu ülkede faşizan baskılar, artık AK Parti ile AK Parti'nin gerçekleştirdiği demokratik reformlarla kaldırılmıştır. Hiç kimse ama hiç kimse bu ülkenin evlatları arasında ayrımcılık yapamaz, buna hakkı yoktur, haddi de yoktur'' dedi.

  Erdoğan: Her kürtaj bir Uludere dir #2


  Görüş Bildir