Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.237
1.64%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu'nu Rick Perry'e benzetti

  Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu'nu Rick Perry'e benzetti

  Kemal Kılıçdaroğlu'nu çileden çıkaracak sözler: Kılıçdaroğlu'nun Perry'den ne farkı var.
  • 20.01.2012 - 15:45

  Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu nu Rick Perry e benzetti #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu'nda, Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi hak sahibi kura çekimi törenine katıldı. Erdoğan anamuhalefete sert sözler söyledi. "Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Bahçeli siz 19 Mayıs törenlerini bu kadar severdiniz de neden Samsun'daki hatıralara bugüne kadar el atmadınız?" diyen Erdoğan, "Ankara'nın taşına bak, gözlerimin yaşına bak. Bunlar bu. Biz Gazi Kemal'in işaret ettiği muasır medeniyetler hedefine doğru koşuyoruz." dedi. Kılıçdaroğlu'nu geçtiğimiz günlerde Türkiye hakkında söylediği sözlerle dikkat çeken Rick Perry'e benzetti.

  TOPLANTIDAN KARELER İÇİN TIKLAYIN

  KILIÇDAROĞLU'NUN PERRY'DEN NE FARKI VAR

  Yurtdışında kendi ülkesini şikayet eden bir ana muhalefet partisi genel başkanı olabilir mi? Maalesef Türkiye'de bak. Brüksel'de diyor ki: Dünyada cari açıkta bir numaradayız. Hapisteki gazeteci sayımız Çin'den fazla diyor. Türkiye'deki ekonomik iyileşmenin abartıldığını söylüyor. Bunları Brüksel'de yabancıların önünde söylüyor. Türkiye ile ilgili cahilce açıklamalar yapan Rick Perry ile bizim ana muhalefet partisi genel başkanı arasında ne fark var. Biri Teksas'ta yaşıyor, biri Ankara'da. Biri Teksas'tan Ankara'ya Fransız, biri Ankara'dan Ankara'ya Fransız.

  ANKARA ARTIK MİYOP DEĞİL

  Biz Ankara'nın köhnemiş ruhunu, sağır hantallığını, ağır bürokratik havasını değiştirdik. Ankara'nın yüreği Uludere ile birliktedir. Ankara artık kendi sınırlarının ötesini göremeyen bir miyop değil. Yanı başındaki illere tepkisiz bir hipermetrop değil.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir