Dolar
7.2462
2.8617%
Euro
8.6155
2.8507%
Altın
2060.35
1.0842%
Borsa
1034.4
-5.2573%
G. Altın
479.458
3.8268%
Bitcoin
85642.97
4.5172%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Erdoğan: Kendi ırkını övmek şeytandandır

  Erdoğan: Kendi ırkını övmek şeytandandır

  Erdoğan, Bahçeli'nin sözlerine sureyle karşılık verdi.
  • 22.01.2013 - 12:16
  Erdoğan: Kendi ırkını övmek şeytandandır

  Erdoğan: Kendi ırkını övmek şeytandandır #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin bugünkü grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, Bahçeli'nin hükümeti hedef alan sözlerine ise Kur'an-ı Kerim'den bir kıssayla cevap verdi. Erdoğan El Hıcr suresinden alıntı yaparak, "Ikçılık şeytadandır" dedi.

  "ONLARIN DİLİNDEN HUKUK ANLAR"

  MHP lideri Devlet Bahçeli, bu sabah partisinin grup toplantısında barış süreciyle ilgili girişimlerini hızlandıran hükümete yönelik sert eleştirilerde bulunmuştu. 'Bozkurtlarla savaşacağız' diyen Bahçeli'nin açıklamaları Erdoğan'ın da gündemindeydi. Bahçeli'nin sözlerine cevap vermeyeceğini belirten Erdoğan; "Bu sabah baktım yavru muhalefete hakaretler dizboyu, ama cevap vermeyeceğim. Onun için de üzerinde durmayacağım. Onların dilinden hukuk anlar. Onları hukuka havale edeceğim. Bu ülkede ne ana muhalefetin ne de yavruların muhalefet olarak ürettikleri bir şey yok. Bunların dili maalesef sövme ile eşdeğer. Bizi ne yazık ki yanlış kılavuz seçtikleri için onların değerlendirdikleri yolda gidiyorlar. Onun için onların cevabı yok onların cevabı hukukta" dedi.

  "IRKINI ÖVÜP, DİĞERLERİNİ AŞAĞILAMAK ŞEYTANDANDIR"

  Kendi ırkını övüp başka ırkları aşağılamanın şeytanın işi olduğunu belirten Erdoğan, konuşmasına Kur'an-ı Kerim'deki bir sureden örnek vererek devam etti. Erdoğan şu ifadelere yer verdi: "Kur'an-ı Kerim'de bütün ayrıntılarıyla ibretlik bir vaka vardır. Allah meleklere bütün meleklere Adem'e secde edin dedi bütün melekler secde etti. Şeytan ben çamurdan değilim ben farklıyım dedi. Kibir böyle başladı. Ayrımcılık böyle başladı. Irkını övmek diğerlerini aşağılamak şeytandandır. Biz başka yerden kaynak aramayacağız. Benim Kürt kardeşimin de Türk kardeşimin de kaynağı aynı kaynaktır. Bizi öz değerlerimizden uzaklaştırmaya çalışanlardan uzak duracağız. O ırkçılık duygusunu aşılamaya çalışanlara karşı recmedilmiş şeytandan uzak durmak için Allah'a sığınırım diyoruz."

  Erdoğan: Kendi ırkını övmek şeytandandır

  Erdoğan: Kendi ırkını övmek şeytandandır #2


  Görüş Bildir