Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
377.967
-2.60%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Erdoğan Rize Belediye Başkanı'nın üzerini çizdi - izle

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Kürt sorununa ikinci eş çözümü öneren Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'yı değiştiriyor.
  • 30.11.2013 - 15:40
  Erdoğan Rize Belediye Başkanı'nın üzerini çizdi - izle

  Erdoğan Rize Belediye Başkanı nın üzerini çizdi - izle #1

  Halil Bakırcı, Kürt sorununun çözümüne yönelik ikinci eş formülüyle gündem olmuştu.

  AK Parti'nin Rize adayı Prof. Dr. Reşat Kasap - izle

  'HISIMLIK OLURSA HASIMLIK KALKAR'

  Bakırcı, 'Güneydoğu bölgesinde yaşayan insanımızın ekonomik zorluklar ve terör belasından dolayı karşılaştıkları mağduriyetleri biliyoruz. Maddi durumu güçlü vatandaşlarımız bu bölgede yaşayan bayanlarla ikinci ya da üçüncü evliliklerini yaparak hısımlık bağları oluşturmaları gerekir. Eşinden çocuğu olmayan vatandaşlarımız da dini nikâhlı olarak bu bölgelerden kız alarak evlenebilirler" açıklamalarıyla tepki çeken Bakırcı, "Bu bölgelerden evlilik ve hısımlıkları artırarak, devletin de teşvikiyle önümüzdeki 30 yıl gibi bir sürede yaşanan sorunların aza ineceğine ve çözüleceğine inanıyorum. Yoksa askeri yöntemle kavga ve dövüşle çok ciddi bir şekilde çözüleceğine ben inanmıyorum' demişti.

  RİZE BAŞKANI ERDOĞAN İÇİN ÖNEMLİ

  Başbakan Erdoğan'ın, memleketi olan Rize'ye düşündüğü aday konusunda ise henüz tam bir fikre varamadığı ifade ediliyor. Erdoğan'ın Bakırcı'nın yerine, memleketinde daha kapsayıcı ve kucaklayıcı bir adaydan yana tavır aldığı ve ciddi bir çalışmanın içinde olduğu söyleniyor.

  İBRAHİM ERDOĞAN'IN ADI ÖNE ÇIKIYOR

  Medya dünyasının tanınmış simalarından İbrahim Erdoğan'ın adı Rize Belediye Başkanlığı aday adayları arasında oldukça öne çıkıyor. Halen Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni de olan  İbrahim Erdoğan, Kanal 7 TV'nin de uzun yıllar haber müdürlüğü görevini yürütmüştü. Adaylığını açıklayan İbrahim Erdoğan  "Başbakan'la gönül bağımız var' ifadesini kullanmıştı. Evli ve 2 çocuk babası olan İbrahim Erdoğan Rize'nin Güneysu ilçesinden..

  Erdoğan Rize Belediye Başkanı nın üzerini çizdi - izle #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir