Euro
15.2860
-0.01%
Dolar
13.5505
-0.29%
Altın
793.4380
-0.15%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
507.560
0.64%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C
  Erdoğan ve Putin Bakü'de buluştu

  Erdoğan ve Putin Bakü'de buluştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi.
  • Haber Merkezi
  • 13.06.2015 - 10:10

  Erdoğan ve Putin Bakü de buluştu #1

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in davetlisi olarak, Bakü'de düzenlenen 1. Avrupa Oyunları'nın açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ülkedeki temasları kapsamında, bazı ikili görüşmelerde de bulundu.

  Basın mensuplarının görüntü aldığı sırada Avrupa Oyunları'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Oyunları'nın güzel bir açılış töreni ile başladığını, bu organizasyon için Azerbaycan'ın ciddi bir yatırım yaptığını ifade etti.

  "ADI AVRUPA OYUNLARI AMA LİDERLERİ YOK"

  Organizasyonun adının "Avrupa Oyunları" olduğunu anımsatarak, AB ülkesi liderlerinin açılış töreninde olmadığına dikkati çeken Erdoğan, "Gerçi adı Avrupa Oyunları ama Avrupa Birliği üyesi ülkelerin liderleri falan yoktu" dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderlerinin olmadığı oyunlara AB üyesi ülkelerin sporcularının katıldığını belirtti.

  PUTİN: "TÜRKİYE AB ÜYESİ OLARAK TEMSİLEN BURADA"

  Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin de açılış töreninin canlı ve güzel bir organizasyon olduğunu kaydetti.

  Erdoğan'ın AB liderlerinin açılışta bulunmaması eleştirisine Putin, "Bakü'de, Türkiye AB üyesi olarak temsilen buradadır" karşılığını verdi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan da Türkiye'nin AB'ye üye olmadığını, üyelik müzakerelerini sürdürdüğünü anımsattı.

  Putin, Türk milli takımının büyük bir takım olduğunu belirterek, ülkesine, Türkiye'ye ve Azerbaycan'a başarı diledi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Aynı şekilde ben de Türkiye, Rusya Federasyonu ve ev sahibi olarak da Azerbaycan sporcularının başarılarını görmek istiyorum" ifadesini kullandı.

  Erdoğan ve Putin Bakü de buluştu #2

  Erdoğan ve Putin Bakü de buluştu #3

  1,5 SAATLİK GÖRÜŞME

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'deki temaslarının ikinci gününde, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. Erdoğan'ın konakladığı Four Seasons Otel'deki görüşme basına kapalı gerçekleşti. Basın mensuplarının görüntü ve fotoğraf almasının ardından başlayan görüşme, yaklaşık 1,5 saat sürdü.

  Erdoğan ve Putin Bakü'de buluştu

  TANER YILDIZ VE BİNALİ YILDIRIM DA EŞLİK ETTİ

  Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Putin'e de Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov eşlik etti.


  Görüş Bildir