Petrol
112.66
0.55%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.780
-3.26%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Erdoğan'dan Cengiz Çandar'a cevap

  Erdoğan'dan Cengiz Çandar'a cevap

  Başbakan 'Ankara'ya teslim olma. Ankara'ya hükmet' diyen Cengiz Çandar'a cevap verdi..
  • 24.01.2012 - 12:29

  Erdoğan dan Cengiz Çandar a cevap #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL Radikal gazetesi yazarı Cengiz Çandar, bugünkü yazısında Başbakan Erdoğan'a çağrıda bulundu. Daha önce Milliyet yazarı Hasan Cemal'in de dillendirdiği 'Erdoğan Ankaralılaşıyor' iddiası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı çok kızdırmıştı. Yine bu minvalde satırlar kaleme alan Cengiz Çandar, Hrant Dink'le ilgili yazısının sonunda Başbakan Erdoğan'a böyle seslendi: 'Haydi Tayyip Erdoğan; "Ankara"ya teslim olma. Ankara'ya hükmet. Adalet için...' 

  Erdoğan da bugün grup toplantısında Cengiz Çandar'a cevap verdi.

  İşte "AK Parti iktidarını Ankara'ya teslim olan bir parti olarak görenlere sesleniyorum." diyen Erdoğan'ın o sözleri.. 

  NİÇİN BUNLAR YAPILMIYORDU

  Güvenlik güçlerinin mağaradaki teröristlere karşı tavırlarını gördünüz. Saatlerce bir generalimizin nasıl dil döktüğünü gördünüz değil mi? Bir askerin parkasını çıkarıp nasıl teröristin üstüne örttüğünü gördünüz değil mi? "5 yıldır annemi görmüyorum" diyen teröriste "Seni annene götüreceğiz" denildiğinde nasıl ağladığını gördünüz değil mi? Bunlara ağlamayanların vicdanı olabilir mi? Bunlar kanın ticaretini yaparlar. İşte Uludere olayı. Ertesi gün bir araya gelip kahkaha partisi yapıyorlar. Biz sadece bizim dönemimizde vuku bulan hadiselerin değil bizden önceki hadiselerinde hesabını sormaya çalışıyoruz. Şu anda 19 tane kemik bulundu. Bize kadar niçin bunlar yapılamıyordu?

  ANKARA'YA TESLİM OLMADIK

  Yazılı medyanın bir kısmı bunları görmüyor musun? AK Parti iktidarını Ankara'ya teslim olan bir parti olarak görenlere sesleniyorum. AK Parti adaletin temsilini yaptı kalkınmayı gerçekleştirdi.

  KEŞKE ELİMİZDE SİHİRLİ BİR DEĞNEK OLSA DA..

  12 Eylül’de idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu’nun “Allah’tan bulsunlar” dediği o kişiler 32 yıl sonra yargı önüne çıkıyorlar. Bundan tam 19 yıl önce Uğur Mumcu, 11 yıl önce Gaffar Okan katledildi. Bu olayların üzerleri o dönemlerde örtüldü. Musa Anter’in oğlu bana mektup yazıp “67 yaşındayım memleketime gidemiyorum izin verin hiç olmazsa bir kez babamın mezarına gidip bir fatiha okuyayım” dedi. Araştırdık, izin verdik ve Anter Anter memleketine geldi. Keşke elimizde bir sihirli değnek olsa da bütün karanlık olayları çözebilsek. Karşımızda 150 yıl öncesinin İttihat Terakki zihniyetini taşıyan bir CHP, doğu ve güneydoğunun İttihat Terakki’si olmaya çalışan BDP var.

  Erdoğan dan Cengiz Çandar a cevap #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir