Petrol
96.55
0.02%
Euro
18.2493
-0.06%
Dolar
18.0798
0.00%
Altın
1.022
0.07%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.671
0.58%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Kürecik cevabı İZLE

  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Kürecik cevabı İZLE

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Erdoğan, Kürecik'teki faaliyetleri durdurmak zorunda" ifadelerine Başbakan Erdoğan'dan yanıt geldi.
  • 22.07.2014 - 12:37

  erdogan

  Başbakan Erdoğan, grup toplantısında yaptığı konuşmasında; Kürecik'teki radarın İsrail'i de koruduğunu iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. 

  "BİR İNSAN KENDİ ÜLKESİNE BU KADAR FRANSIZ OLUR MU"

  Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na, " Kılıçdaroğlu çıkmış diyor ki "Kürecik'teki radar İsrail'e bilgi veriyor. Hay gafil, cahil. Kürecik'teki radar bizim talebimiz üzerine getirilmiş füze ve radarlardır. Türkiye Cuhmuriyeti'nin her vatandaşı şereflidir, haysiyetlidir. Siz de haysiyetli ve şerefli olun. Bir insan Kürecik'teki radarın ne işe yaradığını bilmez mi ya? Bir insan kendi ülkesine bu kadar Fransız olur mu? Cehalet paçalarından akıyor." dedi.

  Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun cehalet paçalarından akıyor İZLE

  KILIÇDAROĞLU 'ERDOĞAN KÜRECİK'TEKİ FAALİYETLERİ DURDURMALI" DEMİŞTİ

  İzmir Bergama'da konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kürecik'teki radarla ilgili "Sayın Mahmud Abbas’ın Türkiye’ye davet edilmesi ve ondan bilgi alınması sorunun çözümüne yetmemektedir. AKP hükümeti, özellikle de Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda daha kararlı tavır takınmak ve Kürecik İstasyonu’nun faaliyetlerini durdurmak zorundadır. Eğer bunu durdurmuyorsa söylediği sözlerin hiçbirisinin geçerliliği yoktur” demişti. 

  KILIÇDAROĞLU'NA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI DA CEVAP VERMİŞTİ

  Dışişleri Bakanlığı'ndan da, Kılıçdaroğlu'nun iddialarına "Kürecik’teki radar sisteminden elde edilen bilgilerin NATO Müttefiki olmayan ülkelerle paylaşımı söz konusu değildir" yanıtı gelmişti. 

  Dışişleri'nden Kılıçdaroğlu'na Kürecik yanıtı

  Erdoğan dan Kılıçdaroğlu na Kürecik cevabı İZLE #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir