Petrol
94.28
-3.94%
Euro
18.3283
-0.39%
Dolar
17.964
0.18%
Altın
1.028
-1.07%
Borsa
2869
0.18%
Bitcoin
437.139
-1.38%
24ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 24 C
  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert eleştiriler

  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert eleştiriler

  Sarkozy'den çok CHP'ye yüklendi: Ali Çetinkaya/3 Ali'ler/Yassı Ada'yı hatırlattı GÖZLERİN VAR AMA GÖREMİYORSUN..
  • 24.01.2012 - 12:47

  Erdoğan dan Kılıçdaroğlu na sert eleştiriler #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısında ana muhalefet partisi CHP'ye yüklendi.

  12 Eylül, Dersim katliamı üzerinden CHP'ye yüklenen Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu'na, 'Bu ülkede CHP sadece yağlı ipliği masum boyunlara takmak için darağacına çıkmıştır. Kılıçdaroğlu gözlerin var ama göremiyorsun' diye konuştu.

  CHP YAĞLI İPLİĞİ BOYUNLARA TAKMAK İÇİN İDAM SEHPASINA ÇIKTI

  'Bu ülke çok büyük acılar çekti. Keşke elimizde sihirli bir değnek olsa da Türkiye'yi bütün safralarından temizleyebilsek. Karşımızda 150 yıllık ittihat terakkinin devamı bir CHP var, bir BDP var. CHP Genel Başkanı hakkında hazırlanan bir fezlekeden çıkıp darağacına kadar gitti. Bu ülkede CHP sadece yağlı ipliği masum boyunlara takmak için darağacına çıkmıştır.' sözleriyle CHP liderine yüklenen Başbakan Erdoğan, 'Sayın Kılıçdaroğlu bunları bilmiyorsa sahip çıktığı Ali Çetinkaya'nın idam kararlarına baksın. İstiklal Mahkemeleri'ndeki 3 Ali'lere baksın. Yassı Ada duruşmalarına baksın. Otomobil farıyla aydınlatılan bir mahkemede Seyit Rıza'nın idam kararının nasıl verildiğine baksın. Sayın Kılıçdaroğlu gözlerin var ama göremiyorsun. Sayın Kılıçdaroğlu Dersim'i unutturamaz' dedi.

  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert eleştiriler - TIKLA İZLE

  CHP'YLE KAFA BULDU

  Ana muhalefetin yargıya olan tepkisini de değerlendiren Başbakan Erdoğan, 'Aslında bir bedelli de CHP için çıkarmak gerekli. Zira Anayasa Mahkemesi ve Danıştay önündeki kulübelerde adeta nöbet kulübeleri kurdular' diyerek CHP'yle kafa buldu.

  İşte Erdoğan'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert çıktığı o satırlar

  Bağımlı yargının faciaları 12 Eylül 2010 tarihine kadar devam etmiştir. Bugün artık milletin yargısı var. 12 Eylül halk oylaması artık bir milattır. Esasen CHP'nin rahatsızlığı da bu yeni süreçtir. Kendi militanlarını yargıya yerleştiremeyenlerin feryadıdır. 10 yıllardır biri Anayasa Mahkemesi biri de Danıştay'ın önüne kulübe kurdular. Aslında bir bedelli de CHP için çıkarmamız gerekli. Ziyarete geldikleri zaman hepsi elma şekeri dağıtıyor. Zihniyet hiç değişmiyor. Dersim'deki zihniyet ne ise bugün de aynısı o. Ya siz bu İmam Hatipler'den niçin bu kadar rahatsız oluyorsunuz?

  DİNDAR BİR NESİL GELMESİN İSTİYORLAR

  Dindar bir nesil gelmesin istiyorlar. Diğerlerinde de bu ülkenin evlatları okuyor. Batı toplumlarında nasıl yüzde 65 meslek liseleri varsa biz de meslek liselerine döneceğiz.

  Kapıcının çocuğu siyasal bilgiler fakültesine giriyor bundan rahatsız oluyorlar. Köylü Ahmet Amca'nın oğlu hukuk kazanıyor bundan rahatsız oluyorlar. CHP işte bundan rahatsız oluyor. Anadolu'nun yoksul ve zeki çocukları gelip söz sahibi olunca bundan rahatsız oluyorlar. Anadolu yürüyüşünü asla ama asla durduramayacaklar. Biz tek başımıza mücadelemizi milletimizle yürütüyoruz.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir