Petrol
97.99
1.39%
Euro
18.3822
0.46%
Dolar
17.9449
-0.03%
Altın
1.035
0.36%
Borsa
2778
0.00%
Bitcoin
419.353
-2.97%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Erdoğan'dan Leyla Zana'ya yanıt - İzle

  Erdoğan'dan Leyla Zana'ya yanıt - İzle

  Başbakan Erdoğan, Leyla Zana'nın 'silah Kürtlerin sigortasıdır' sözlerine yanıt verdi.
  • 10.01.2012 - 12:34

  Erdoğan dan Leyla Zana ya yanıt - İzle #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugünkü grup toplantısında, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana'yı sert bir dille eleştirdi.

  "SİLAH KÜRTLERİN SİGORTASIDIR"

  Leyla Zana, dün Frankurt'ta yapmış olduğu açıklamada: "Silahlı mücadele şu anda herkesi taraf ediyor. Artık silahlı mücadele bir noktaya geldi. Ben silahların bırakılmasını asla tartışmıyorum. O Kürtlerin sigortasıdır." ifadelerine yer vermişti.

  Erdoğan'dan Leyla Zana'ya yanıt - TIKLA İZLE

  "SENDE DAĞA ÇIKSAYDIN O ZAMAN"

  Erdoğan, bugünkü haftalık olağan grup toplantısında Leyla Zana'nın bu sözlerini sert bir dille eleştirerek: "BDP bugüne kadar ne bölgeye, ne bölge halkına hiç bir çözüm getirememiştir. Bizim çözümlerimizi, kardeşlik projelerimizi sabote etmekten öteye geçemediler. Kendilerini kurtarıp, kendi hür iradeleri ile ortaya bir şey koyamadılar. Kandil'deki terörist bir şey söylüyor bunlar Ankara'da papağan gibi tekrar ediyor. Ne diyor? Güvencemiz silahtır, siz o zaman milletvekili elbisesini bu yüzden giydiniz, silahlı bir parlamenter sistem yok buraya neden geldiniz? Sen de dağa çıksaydın o zaman, kimi devleti tanımayız diyor, kimi AK Parti'yi düşman ilan ediyor bunların tarzı kıyamet siyaseti, yani ölüm, kan, terör, isyan, kendisini uçurumdan atmak. Kendisine hayrı olmayan bir partinin millete nasıl faydası olabilir?" dedi. 

  Erdoğan dan Leyla Zana ya yanıt - İzle #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir