Euro
10.0514
0.11%
Dolar
8.477
0.03%
Altın
493.89
-0.02%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
334.811
3.25%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Erdoğan'dan New York Times'a salvolar

  Erdoğan'dan New York Times'a salvolar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini durdurmak için ABD ve NATO'yu göreve çağıran New York Times'ı topa tuttu.
  • Haber Merkezi
  • 25.05.2015 - 17:18

  Erdoğan dan New York Times a salvolar #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SETA tarafından düzenlenen "Başkanlık Sistemi İçin Ülke Örnekleri ve Türkiye İçin Başkanlık Sisteminin Temel Dinamikleri Paneli"nde konuştu.

  Erdoğan burada yaptığı konuşmada, uzun süredir gündeminde olan Doğan Medya Grubu ve yayınladığı başyazıyla ona destek olan New York Times gazetesine de değindi.

  New York Times'ın başyazısını ve NATO'ya çağrısını eleştiren Erdoğan; "Edep dışı bir yazı ile Erdoğan’ın Türkiyesi'nde bunlar oluyor diye oradan göndermeyi yapmış adeta ABD’ye talimat veriyor. Niye duruyorsunuz diyor" dedi.

  Erdoğan'dan New York Times'a salvolar İZLE

  Erdoğan devamında şunları söyledi:

  "SEN BİR GAZETESİN HADDİNİ BİLECEKSİN"

  "New York Times, edep dışı bir yazı ile Erdoğan’ın Türkiyesi'nde bunlar oluyor diye oradan göndermeyi yapmış, adeta ABD’ye talimat veriyor. Niye duruyorsunuz diyor. Ya sen bir gazetesin haddini bileceksin.

  "SEN KİMSİN YA"

  Bir defa sen bunu yazmakla, böyle bir haberi yapmakla kendi özgürlük alanının dışına çıkmakla, Türkiye’ye müdahale ediyorsun. Sen kimsin ya?

  "ABD YÖNETİMİNE YAPABİLİR MİSİN"

  Sen ABD yönetimine böyle bir şey yapabilir misin? Anında gereğini yaparlar. Böyle bir şey yok. Türkiye’deki malum medya grubu da onlar da belli yerlerden destek almakla bu vesayeti sürdürmek istiyorlar. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi, bu darbecilerin önlerinin ebediyen kesilişinin ilanı olacaktır."

  New York Times: ABD ve NATO Erdoğan'ı durdurmalı

  Erdoğan dan New York Times a salvolar #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir