Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
294.310
3.09%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Erdoğan'dan Putin ve Obama'ya davet

  Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı yemin törenine Rusya Devlet Başkanı Putin ile ABD Başkanı Obama'yı davet etti.
  • 20.08.2014 - 10:05
  Erdoğan'dan Putin ve Obama'ya davet

  erdogan

  Başbakan Erdoğan'ın 28 Ağustos'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı yemin törenine, öncekilerden farklı olarak yabancı devlet başkanları da davet edildi.

  YEMİN TÖRENİ İLKLERE SAHNE OLACAK

  Davetliler arasında yer alan ABD Başkanı Obama ve Rus lider Putin'in, Meclis'teki törene temsilcilerini göndermeleri bekleniyor.  Habertürk'ün haberine göre; Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "farklı bir Cumhurbaşkanı profili" ve "yeni teamül" sinyalleri pratiğe yansımaya başladı. Erdoğan'ın halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olması nedeniyle Meclis'teki yemin töreni "ilk"lere sahne olacak.

  OBAMA VE PUTİN'E DAVET

  Daha önce Cumhurbaşkanları Meclis tarafından seçildiği için yemin töreni de Meclis'in bir faaliyeti olarak tamamlanıyordu. Erdoğan'ın yemin töreni ise öncekilerinden farklı olacak. Törene, yabancı devlet başkanları da katılacak. Yemin töreni için ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin başta olmak üzere dünya liderlerine davetiye gönderildi. Obama ve Putin'in temsilci göndermesi bekleniyor. Yemin törenine, Türk cumhuriyetlerinden ve başta Katar olmak üzere Körfez ülkelerinden de devlet başkanı düzeyinde katılım olacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir