Euro
10.371
0.51%
Dolar
8.8768
0.67%
Altın
496.78
0.12%
Borsa
1.385
-0.49%
Bitcoin
373.153
-3.95%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Erdoğan'dan Turizm Haftası mesajı

  Erdoğan, "Türkiye, dünyanın ilk 10 turizm ülkesi arasında yer alıyor" dedi.
  • 15.04.2012 - 14:44
  Erdoğan'dan Turizm Haftası mesajı

  Erdoğan dan Turizm Haftası mesajı #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin dünyanın ilk 10 turizm ülkesi arasında yer aldığını belirterek, turizm hedefinin her geçen gün daha yükseğe taşınacağına, hoşgörü iklimi sayesinde farklı kültürlerden insanlara kucak açılacağına olan inancını ifade etti.

  Başbakan Erdoğan, Turizm Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, üç yanı denizlerle çevrili, dört mevsimin bir arada yaşandığı Türkiye'nin, kıtaların birleştiği, medeniyetlerin buluştuğu bir coğrafyada yer aldığını vurgulayarak, turizm potansiyelinin bugün ülkenin en önemli kaynaklarından biri haline geldiğine işaret etti.

  Türkiye'nin, sağlık, kültür, inanç ve kongre turizminin yanı sıra doğa sporları gibi farklı alanlarda tüm dünyanın ilgisini çekecek eşsiz bir potansiyel sahip olduğunu belirten Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

  ''Tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle adeta bir açık hava müzesi olan Türkiye, hükümetimizin ve özel sektörümüzün yatırımlarıyla güçlü bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 2002 yılında Türkiye'yi ziyaret eden yabancı turist sayısı 13 milyon iken, 2010 ve 2011 yıllarında bu sayı 31,5 milyona ulaştı.

  Turizmdeki bu artışta, kamu ve özel sektörümüzün turizm alanındaki yatırımlarının yanı sıra, yaptığımız duble yolların ve Türk Hava Yolları'nın istikrarlı büyüyüşünün de katkıları çok büyüktür.

  Türkiye bugün dünyanın ilk 10 turizm ülkesi arasında yer almaktadır. İnanıyorum ki Türkiye, turizm hedefini her geçen gün daha da yükseğe taşımaya, sahip olduğu hoşgörü iklimi sayesinde, farklı kültürlerden insanlara kucak açmaya devam edecektir.

  Bu düşüncelerle, Turizm Haftası'nı kutluyor, önümüzdeki turizm sezonunun ülkemiz için verimli geçmesi temennisiyle, sektörün değerli çalışanlarına ve yatırımcılarına başarılar diliyorum.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir