Petrol
83.99
1.36%
Euro
17.8492
0.65%
Dolar
18.4748
0.00%
Altın
971.96
0.93%
Borsa
3272
0.37%
Bitcoin
374.202
6.88%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C
  Erdoğan'dan üstü kapalı mesaj

  Erdoğan'dan üstü kapalı mesaj

  Erdoğan: Bu hareket, makam hırsına, makam için kavgaya, makam için rekabete asla ve asla prim vermedi.
  • 16.06.2012 - 16:00

  Erdoğan dan üstü kapalı mesaj #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Mersin'de partisinin il kongresinde, makama tamah edenlerin bu partide yer alamadığını ve barınamadığını ve gençlere fırsat tanıyacaklarını söyledi.

  Erdoğan cumhurbaşkanlığı tartışmalarının ve alternatif senaryoların tartışıldığı bu dönemde üstü kapalı mesajlar verdi.

  "ARAMIZDAN ELENDİLER"

  Erdoğan, AK Parti hareketinin hiçbir zaman makam hırsına prim veren bir hareket olmadığını belirterek, ''Bu hareket, makam hırsına, makam için kavgaya, makam için rekabete asla ve asla prim vermedi. Makam hırsı olanlar, makamı yüceltenler, makamlara hizmet aracı olarak değil rant aracı olarak bakanlar süreç içinde aramızdan elendiler, bu hareketten uzağa düştüler'' dedi.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  "MAKAM KAVGASI OLMAYACAK"

  Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: ''Şunu herkes bilsin ki bu hareketin ne içinde ne de dışında asla ve asla makam kavgası olmayacak. Makam için kendisine yer edinme gayreti içine girenler de fırsat bulamayacaktır. Partimizin her bir mensubu bu şuur içindedir. Bizim o kadim geleneğimizden gelen her bir kardeşimiz inanıyorum ki bu şuur içindedir. Eğer bu şuurun dışına çıkanlar veya düşenler varsa kusura bakmasınlar onlar da gereğini bulurlar. Bu hareketin, bu davanın köklerini anlamayanlar her zaman olduğu gibi bundan sonra da hayal kırıklığı yaşamaya devam ederler''


  Görüş Bildir