Euro
10.0445
0.65%
Dolar
8.474
0.82%
Altın
493.73
0.96%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
334.570
4.38%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 27 C

  Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi belgesel oluyor

  Türkiye'nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Köşk yürüyüşü belgesel olacak.
  • 17.08.2014 - 10:14
  Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi belgesel oluyor

  Erdoğan ın cumhurbaşkanı seçilmesi belgesel oluyor #1

  Türkiye'nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Köşk yürüyüşü belgesel olacak. Belgesel filmde, seçim sürecini yansıtan fotoğraflar, görüntü ve sürecin yakın tanıklıkları yer alacak.

  ERDOĞAN BELGESEL OLUYOR

  Erdoğan'ın adaylığının belirlenmesi sürecinden itibaren, seçim gecesinde yaptığı balkon konuşmasına kadar attığı her adım, yaptığı her konuşma, toplantılar ve vatandaşlarla temasları belgeselde yer alacak. Belgesel Erdoğan'ın mitinglere nasıl hazırlandığını, vatandaşlarla temaslarında neler yaşandığını, ekibinin nasıl çalıştığını ve seçim süreci boyunca ekibi ile yaptığı toplantıları yansıtması bakımından da bir ilk olacak.

  ERDOĞAN'IN İLK KEZ HALK TARAFINDAN SEÇİLEN CUMHURBAŞKANI OLMASI ÖNEM KAZANIYOR

  Belgesel, Erdoğan'ın yanı sıra, Türkiye'de ilk kez halk tarafından gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçiminin de en önemli arşivi olacak. Tüm süreci yansıtan fotoğraf, görüntü ve sürecin yakın tanıklarının anlattıkları belgeselin temel unsurları olacak. Dünyanın da ilgi göstereceği düşünülen belgesel, Erdoğan'ın süreçteki tüm çalışmalarını, halk ile temasını ve yaşanan duygusal atmosferleri en ince ayrıntısına kadar ekrana serecek.

  KARAR BAŞTA ALINDI

  Erol Olçak tarafından yapımı üstlenilen belgeselin kararı adaylık tartışmalarının olduğu dönemde alındı. Erdoğan'ın adaylığı kesinleştikten sonra her iki fotoğrafçısı ve kameramanları Erdoğan'ın her adımını kayda aldı. Ayrıca Erdoğan'ın mitinglerini organize eden firma da meydanlarda yaşanan özel anlar için özel çalıştı. Erdoğan'ın süreçteki her anı, her konuşması, ekibi ile gerçekleştirdiği görüşmeler ve vatandaşlar ile temaslarından oluşan dev bir görüntü ve fotoğraf havuzu oluşturuldu.

  BELGESEL KURGU AŞAMASINDA

  Belgeselin tema ve içerik çalışmaları biterken, kurgu aşamasına geçildiği öğrenildi. Ekiplerin mutfak çalışmaları bittikten sonra önemli bir belgesel ortaya çıkacağından şüphe duyulmazken, içerdiği sürpriz görüntü ve anlarla da akıllarda kalacağı ifade ediliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir