Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
442.748
2.43%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C
  Erdoğan'ın Kızılcahamam kapanış konuşması

  Erdoğan'ın Kızılcahamam kapanış konuşması

  Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam Kampı'nda kapanış konuşması yaptı...
  • 17.10.2011 - 15:23

  Erdoğan ın Kızılcahamam kapanış konuşması #1

  Başbakan Recep Tayip Erdoğan konuşmasında CHP'nin Beşir Atalay'la ilgili iddialarına sert çıkarak, 'Bu ülkenin altında karanlık tüneller kazan köstebek zihniyetlere avukatlık yapanlar dosya işportacılığı yaparak siyasi geleceklerini teminat altına alamayacaklarının farkında olsunlar' diye konuştu.

  İşte Başbakan'ın o sözleri

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları.

  Artık biz her türlü demokrasi anlayışını elimizde tutmak istiyoruz. Tüm hak ve söz sahibinin millet olmasını istiyoruz.

  Millet egemenliğinin tam olarak olmazsa olmaz şartı, toplumu hukuk sitemine çeken yeni bir anayasadır. Anayasal kurumların milletin üzerinde bir devlet görüntüsü vermesi hukuk dışıdır.

  'ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR' DUVARLARDA KALMAMALI

  "Adalatet mülkün temelidir." Bunu sadece mahkeme duvarlarında bırakmayalım. "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" sözünün de sadece Meclis duvarında kalmasını istemiyoruz.  AK Parti nerede bir mazlum varsa oranın partisidir.

  Türkiye'deki seçimler sadece Türkiye'de değil dünyada da milyonlarca kişi tarafından sevinçle izlendi. AK Parti bu ülkenin her şehrinden her bölgesinden oy almıştır. Her vekil arkadaş, kendi bölgesinin değil bütün Türkiye'nin vekilidir. Ayırım yapmak yok. Bu emaneti taşımak kolay değil. Bu yük ağır bir yük. 9 yıllık iktidar dönemimizde gece gündüz hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için çalıştık. Türkiye'yi girdiği karanlık girdaptan el birliği ile çıkardık.

  İFLAS ETMİŞ BİR TÜRKİYE'Yİ DEVRALDIK

  Milletimizle birlikte çok büyük zorluklara göğüs gererek yola çıktık. 2002 yılında devraldığımız Türkiye her haliyle iflas etmiş bir Türkiye'ydi. Adeta tırnağımızla kazıya kazıya bu hale getirdik.Aynı kararlılıkla çalışıp çabalayıp devam edersek bundan sonrası daha güzel olur.

  Biz milletimize her zaman inandık. Bizim inandığımız Türkiye, kendi sınırları içine kapatılmış ya da kapanmış bir Türkiye değil. 

  YAMYAMLARI DOYURAMIYORUM DİYEN BAŞKANI UNUTMA

  Halkın umudu büyüdükçe onlar bunalıma giriyor. Milletimizle aralarındaki duvarı aşamıyorlar. Açık söylüyorum: Bu ülkenin altında karanlık tüneller açanlar köstebeklik yaparak bir yere varamayacaktır. Attıkları taş yine başlarına düşecek. Sağa sola attıkları çamur yine kendi duvarlarına yapışacaktır. Biri çıkmış siyasetin kirlendiğinden bahsediyor. Biraz utanan insan kendi belediye başkanlarının itiraflarını duyar da 'Yamyamları doyuramıyorum' diyenin sesine ses verir ya.. Daha evvel kaç defa karanlıkta ıslık çaldın. Şimdi Atalay için salladığın dosyayı daha önce Kayseri Başkanım için de söylemiştin. Gerçek ortaya çıktığında ise bir köstebek beni aldattı dedin. Ne özür diledin ne de bir şey yaptın. Artık vazgeç ya da klavuzunu değiştir. Yanlış klavuz seçiyorsun.

  YARDIMCI BAKANLIKLAR TAMAMLANACAK

  Bizlere bir çok sorunu ilettiniz. Bakan yardımcılığı kurumunu sadece bunların takibi için tesis ettik. Benim her milletvekili arkadaşım vatandaşım bakan yardımcılarına ulaşacaklar. Bunlar danışman grubuyla çalışacaklar. Bunları bizzat kendim de takip edeceğim. Eksik olan bakan yardımcılarımız var onların da atamalarını yaparak yoğun bir çalışma sürecinin içine gireceğiz.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir