Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
493.389
-4.56%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Eroğlu: Allah Kılıçdaroğlu'nun sonunu hayır etsin

  Bakan Veysel Eroğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun 29 Ekim kararını sert sözlerle eleştirdi.
  • 27.10.2012 - 14:26
  Eroğlu: Allah Kılıçdaroğlu'nun sonunu hayır etsin

  Eroğlu: Allah Kılıçdaroğlu nun sonunu hayır etsin #1

  Kurban Bayramı’nı memleketi Afyonkarahisar’da geçiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Dazkırı ve Evciler ilçelerinde bazı tesislerin toplu temel atma ve açılış törenine katıldı. Bakan Eroğlu, programı kapsamında geldiği Evciler İlçesi’nde yaptığı açıklamada, CHP’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Ankara’da 1’inci Meclis binası önünde yapmayı planladığı yürüyüş kararını bir daha gözden geçirmesi gerektiğini söyledi.

  "ISRAR ETMEK YANLIŞ"

  Yürüyüş ısrarının çok yanlış bir tutum olduğunu savunan Bakan Eroğlu, "Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şeydir. Bu bayramlar birlik, beraberlik, kardeşliğin pekişmesi içindir. Bu ayrılık niye? Bayrama geleceklerse devlet merasimi var. Sen de gel oraya katıl. Varsa tavsiyelerin söyle, merasimler ona göre hazırlansın. Zaten diğer bazı partiler de buna karşı. Ak Parti başta olmak üzere MHP de karşı çıktı" dedi.

  "ANITKABİR'E GİDELİM ÇELENGİMİZİ KOYALIM"

  CHP’nin kararını şahsen yanlış bulduğuna değinen Bakan Eroğlu, CHP’nin tutumunun toplumda ayrılıklara neden olacağını söyledi. CHP’nin böyle bir davranışta bulunmasının kendi kimliğine de yakışmadığına dikkati çeken Bakan Eroğlu, "Bu bakımdan tekrar düşünüp değerlendirmeleri lazım. Hep birlikte Anıtkabir’e gidelim, çelengimizi koyalım. Ayrıca devlet merasiminde bu coşkuyu hep birlikte yaşayalım istiyoruz. Bu çok yanlış bir şeydir. Kılıçdaroğlu nedense hep böyle yanlışlıklar yapıyor. Allah sonunu hayır etsin. Bu yanlışlardan dönmeliler artık" diye konuştu.

  "MİLLETVEKİLİNE O SÖZLERİ YAKIŞTIRAMADIM"

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin, yürüyüş sırasında ’Bir tek milletvekilimizin gözüne o gün gaz gelirse, o gazı İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e Meclis’te tattıracağız’ sözlerini de değerlendiren Bakan Eroğlu, bu sözlerin çok yakışıksız olduğunu belirtti. Biber gazının keyif için kullanılmadığına işaret eden Bakan Eroğlu, "Neticede bazen taşkınlık yapanlar oluyor. Bu onları önlemek için yapılıyor. Kimsenin keyfinden biber gazı sıkması söz konusu değildir. Bu şekilde söylemesi çok yanlış bir adım. Yani bir milletvekiline bu sözleri ben yakıştıramadım" dedi.


  Görüş Bildir