Petrol
94.92
-3.29%
Euro
18.2535
-0.80%
Dolar
17.961
0.16%
Altın
1.027
-1.15%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.010
-0.51%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Etyen Mahçupyan: Ak Parti karşıtları marjinal

  Etyen Mahçupyan: Ak Parti karşıtları marjinal

  Zaman gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, AK Parti karşıtları hakkında 'marjinal' ifadesini kullandı.
  • 28.04.2014 - 10:04

  Zaman Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, gazetesinin ve liberal aydınların çizgisinin dışında bir tutum alması ve seçim sonuçlarını halk devrimi olarak nitelemesiyle tepki çekmişti.

  AK PARTİ NEDEN Mİ HEP KAZANIYOR?

  Zaman'da yazan ve hükümeti Cemaat'e karşı savunan yazılara imza atan Mahçupyan, "AK Parti neden mi hep kazanıyor" sorusuna da karşılık gelecek açıklamalar yaptı. Diğer yandan, Etyen Mahçupyan, 30 Mart yerel seçimler öncesinde de ,"20 yıldır Erdoğan’a oy veriyorum. 8. defa yine AK Parti diyeceğim." açıklamasıyla çok konuşulmuştu. 

  Etyen Mahçupyan: Ak Parti karşıtları marjinal #1

  "AK PARTİ KARŞITLARI MARJİNAL, SİYASETİN DIŞINDA"

  Etyen Mahçupyan, Habertürk'e verdiği röportajında, siyasi gündem ile son zamanlarda hareketlenen aydın tartışmasına değindi. Mahçupyan, açıklamasında"Geleceği temsil eden parti AK Parti. Böyle bir durumda AK Parti karşıtları marjinal ve siyasetin dışında kalıyor." dedi. 

  "AK PARTİ'DEN BAŞKA KİMSE TOPLUMLA BAĞ KURAMIYOR"

  Etyen Mahçupyan'ın röpotajından satır başlıkları; 

  "Ben işin sosyoloji tarafındayım. AK Parti'yi denetleyen şey toplumsal dönüşüm ve sosyolojik yapıç Başka hiçbir parti o toplumsal dönüşümle bağ kuramıyor. Türkiye'nin geleceğinin daha iyi olmasını istiyorsak mecburen bunun AK Parti içinde olmasını bekliyoruz.

  "AK PARTİ GELECEĞİ TEMSİL EDİYOR"

  Örneğin neden insanlar Abdullah Gül diyor da başka bir aday üretemiyorlar? Çünkü geleceği temsil eden parti AK Parti. AK Parti anti-demokratik olmuyor. Halk aydınlardan daha iyi anlıyor. Böyle bir durumda AK Parti'ye karşıt bir pozisyon aldığınız zaman marjinalsiniz ve Türkiye siyasetinin dışındasınız. ,

  "OKUYUCULARIMA ÖTEKİ TARAFA BAK DİYORUM"

  Keşke AK Parti başka türlü bir parti olsaydı da bir seçim yapabilseydik ama öyle birşey yok. Ayrıca benim tüm yazılarımda AK Parti'nin yaptığı yanlışlar üç beş satır geçer. Onlar veridir.  Şuan Star'da yada Yeni Şafak'ta olsaydım hükümete karşı çok daha eleştirel yazardım. Zaman'da yazıyorum ve okuyucuma "öteki tarafa bak" diyorum." 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir