Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
515.937
0.87%
4ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 4 C

  Fadıl Akgündüz Siirt'te otomobilli miting İZLE

  Bağımsız Milletvekili Adayı Fadıl Akgündüz, miting alanına özel kasalı kamyon içinde otomobil getirdi.
  • İHA
  • 05.06.2015 - 00:10
  Fadıl Akgündüz Siirt'te otomobilli miting İZLE

  Fadıl Akgündüz Siirt te otomobilli miting İZLE #1

  Kuracağı otomobil fabrikasının 4 bin kişiye iş sağlayacağını, 48 bin kişinin yan sektörde çalışacağını söyleyen Akgündüz, “Her aileden en az 1 kişiye iş imkanı sağlayacağız” dedi.

  Miting alanındaki konuşmasına besmele ile başlayan Siirt Bağımsız Milletvekili Adayı Fadıl Akgündüz, Erzurumlu Hakkı hazretlerinin 6. kuşak, İsmail Fakirullah hazretlerinin de 8. kuşak torunu olduğunu söyledi. 282 milyon euro harcayarak bir otomobil fabrikası projesi hazırladığını belirten Akgündüz, "Bugün burada bir sürpriz yapacağım demiştim. Birazdan size o sürprizi göstereceğim" dedi.

  Fadıl Akgündüz Siirt'te otomobilli miting

  "BU OTOMOBİLLE 4 BİN KİŞİ İŞ SAHİBİ OLACAK"

  Daha sonra kürsüden inen Akgündüz, vatandaşların meraklı bakışları arasında miting alanında hazır bekletilen üstü kapalı kasa kamyonetin içine girerek bir otomobille miting meydanına girdi. Ardından yeniden kürsüye çıkan Akgündüz, "Evet size bir misafirimiz var dedim ya, işte sürpriz misafirimiz budur. Bu sihirli kutudan çıkan bu otomobil kuracağımız fabrikada 4 bin kişiye iş sağlayacak. Fabrikada 48 bin kişi yan sektörde çalışacak. Her aileden en az 1 kişiye iş imkanı sağlayacağız. Bu şaka değil kardeşim" dedi.

  Akgündüz, daha sona eline aldığı bir dosyayı göstererek, "Bakınız bu dosya 1999 yılında onaylanmış fabrikanın projesidir. Bu fabrikaya 350 milyon dolar para harcayacağız. Hepsi bu sihirli kutunun gelmesiyle insanın hayatı değişecek" diye konuştu.

  Akgündüz, "Günde bin tane otomobil üreteceğiz. 48 bin kişi çalışacak. Bu otomobil yapılacağı yıl Siirt'te herkes 4 bin 850 dolar ile Cadilllac standartlarında bu otomobili bir defaya mahsus maliyetine vereceğim. Ayrıca size bir jestim daha var, o da bugünden itibaren Capris Gold'ta yarı fiyatına konaklama imkanı veriyorum" şeklinde konuştu.

  Akgündüz, konuşmasının ardından meydanda vatandaşlarla birlikte halay çekti.


  Görüş Bildir