Euro
15.1723
-0.65%
Dolar
13.4255
-0.34%
Altın
794.74
0.14%
Borsa
1933
-3.89%
Bitcoin
467.655
-4.90%
3ºC
İstanbul
Çok bulutlu 3 C

  Fatih Erbakan: Kürt sorununu Milli Görüş çözer

  Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan, 'Kürt sorununu ancak Milli Görüş çözer' dedi
  • 17.06.2012 - 17:40
  Fatih Erbakan: Kürt sorununu Milli Görüş çözer

  Fatih Erbakan: Kürt sorununu Milli Görüş çözer #1

  Erbakan, Batman Mado'da sivil toplum örgütleri temsilcileriyle yaptığı görüşmede, bölgedeki sorunların çözümü için öncelikle dış güçlerin ve siyonizmin hedef ve amaçlarının göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi.

  Buradaki olaylarda siyonizmin ve dış güçlerin planlarının görmezden gelindiğini savunan Fatih Erbakan, şöyle konuştu:

  ''Bu sebep görmezden gelinerek çözüm bulunmaz. Saadet Partisi, Milli Görüş ve 54. Hükümet'te Erbakan Hocanın yaptığı gibi her şeyin milli ve bağımsız bir devlet yapısıyla dış güçlerin ve dünya siyonizminin buradaki etkisini azaltacak, buradaki maşa eliyle işlerin karışmasını engelleyecektir. Örnek olarak 54. Hükümet'in Çekiç Gücü göndermesiyle kendini göstermiştir. Maalesef eskiden beri taklitçi zihniyetlerin hükümetleri de uzun yıllar adil bir devlet anlayışı ortaya koyamadıkları için burada zaman zaman teröristle vatandaşı birbirine karıştırıp ciddi sıkıntılara yol açmışlardır.

  'KÜRT SORUNUNU ANCAK MİLLİ GÖRÜŞ ÇÖZER'

  Türk'ün Kürt'e, Kürt'ün Türk'e hiç bir üstünlüğü yoktur. Mutlaka bütün vatandaşlar yönetim nazarında kucaklaşma anlayışı ile bu sorunların üstesinden geleceğiz. Mevcut hükümet ve diğer partiler maalesef söylediğim sebeplerden dolayı ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar bu sorunları tam olarak çözmeleri mümkün değildir. Kürt sorununu ancak Milli Görüş çözer.''


  Görüş Bildir