Petrol
84.41
0.05%
Euro
17.6942
0.02%
Dolar
18.4492
0.00%
Altın
967.18
0.13%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
357.275
0.26%
20ºC
İstanbul
Hafif yağmur 20 C

  Fatma Şahin'den eşiyle ilgili samimi açıklamalar

  Aile Bakanı Şahin, kendi aile yaşamı ve eşi İzzet Bey'le ilgili samimi açıklamalar yaptı.
  • 26.06.2012 - 08:42
  Fatma Şahin'den eşiyle ilgili samimi açıklamalar

  Fatma Şahin den eşiyle ilgili samimi açıklamalar #1

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, eşinin hem mutfakta hem de ütü gibi ev işlerinde kendisine destek sağladığını söyledi, 'Eşim İzzet bey benimle hayatı paylaşır' dedi.

  HAYAT MÜŞTEREKTİR

  Aile kurmanın çok önemli olduğunu ve bunu herkese önerdiğini vurgulayan Bakan Şahin, 'Hayat müşterektir. Bunun de en güzel yaşanacağı ortam ailedir, yuvadır' diye konuştu.

  Geçtiğimiz günlerde evlenen muhabirimiz Ali Ekber Ertürk ile eşi Hanife Demirtaş Ertürk'e Ankara Mamak'taki evinde sürpriz bir hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Bakan Şahin, 'aile' kurumunun önemine değindi, kendi ailesinden örnekler vererek önerilerde bulundu. Bakan Şahin'in, yazılmasına onay verdiği açıklamaları özetle şöyle:

  AİLE, EN GÜVENLİ LİMAN

  Evlilik önemli bir kurum. Hayat yolculuğunda, karşılıklı büyük sabırlarla gidilmesi ama aynı zamanda insanı koruyan ve kollayan bir olay. İyi günde kötü günde, güven esaslı gidilmesi gereken bir yol. Özellikle kötü günlerimizde aile, sığınacağımız en güvenli limandır. İnsanoğlunun bunu yaşaması lazım. Evlatların bunu yaşaması lazım. İnsanoğlunun bu güzel duyguları yaşaması için, evlenip güven esasına dayalı bir yuva kurması gerekir.

  O FOTOĞRAFI KABUL ETMİYORUM

  Benim yeni evlenen çiftlere önerim, her şeyi beraber yapmalarıdır. Çocuklar da temelden yetişsinler. Kadının sürekli mutfakta olduğu, erkeğin de sürekli gazete okuduğu bir aile fotoğrafını kabul etmiyorum. Eşim İzzet Bey, bu konularda son derece hassas biri. Yeri gelir mutfağa girer bana yardımcı olur. Ütülerini de genelde kendisi yapar. Bana hem ev işlerinde hem de çocuklarımızın yetişmesinde her zaman en büyük desteği sağlamıştır. Eşim, benimle hayatı paylaşan biridir.

  EVİMİZDE OKUMA SAATİ AYARLADIK

  Evde belli saatleri 'okuma saati' ilan ettik. Her akşam ailece okuruz. Ben o saatte bütün köşe yazılarını satır satır okurum. Taha Akyol'un son kitabı 'Atatürk'ün İhtilal Hukuku'nu, Bejan Matur'un son kitabı 'Dağın Ardına Bakmak'ı, Fadime Özkan'ın son kitabı 'Dil Yarası'nı, Necati Alkan'ın 'PKK'da Semboller, Aktörler, Kadınlar' kitabını okudum en son. Yine Necip Fazıl'la ilgili yayınlanan son eseri okudum.


  Görüş Bildir