Fatma Şahin'den fıkralı kürtaj yanıtı

Fatma Şahin'den fıkralı kürtaj yanıtı

Başbakan Erdoğan'ın cinayet olarak nitelendirdiği olayın, hiçbir önlem alınmadan yapılan, çocuğun daha sonra kürtaj yoluyla alınması olduğunu belirten Şahin, "Sayın Başbakanımızın cinayet dediği şey, tedbirler alınmadan çocuk oluyorsa, sonra da kürtaj yoluyla bu cana kıyılıyorsa yasal haklara müdahale olarak görmektedir." dedi.

BAŞBAKAN NEDEN ÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPTI?

Bakan Şahin, Ankara TOBB Konferans Salonu'nda düzenlenen Türkiye Sakatlar Konfederasyonu'nun 12. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Bakan Şahin, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevapladı. Şahin'e, Başbakan Erdoğan'ın, AK Parti Kadın Kolları Kurultayı'nda yaptığı konuşmada kürtajın cinayet olduğunu söylemesi soruldu. Bakan Şahin, Başbakan Erdoğan'ın söylediklerini anlamak için Dünya Sağlık Örgütü'ne bakmak gerektiğini söyledi. Şahin, "Kürtaj ve sonlandırma, sayın Başbakanımızın cinayet dediği şey, bu tedbirleri almadan bebek oluyorsa ondan sonra da kürtaj yoluyla bu bebeği de aldırıyorsa, bir canı da yok ediyorsa bu anne karnında da anne karnından çıktıktan sonra da yaşam hakkına müdahale olarak görmektedir. Ondan dolayı bu açıklamaları yapmıştır."

MUHALEFETE FIKRALI GÖNDERME

Bakan Şahin muhalefete de yüklendi. Muhalefetin, siyah ve beyaz üzerinden siyaset yaptığını söyleyen Şahin, bu renklerin dışında birçok daha renk olduğunu vurguladı. Şahin, muhalefete, bir 'Temel - Dursun' fıkrası ile gönderme yaptı. Bakan Şahin, "Temel ile Dursun darağacına gidiyor. Temel'e soruyorlar, son isteğin nedir diye. Temel diyor ki ben annemi görmek istiyorum. Dursun'a da soruyorlar; Temel annesini görmesin diyor. Temel annesini görecek. Sağlıklı ve doğru bilgilerle bu ülke yönetilecek diyoruz."