Dolar
6.8533
0.0072%
Euro
7.7049
0.0168%
Altın
1776.8
0.0822%
Borsa
116907.77
1.3812%
G. Altın
391.232
-0.026%
Bitcoin
62543.12
-0.2939%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Feyzioğlu'ndan Ekmeleddin İhsanoğlu açıklaması

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, muhalefetin Köşk adayı olarak İhsanoğlu'nu göstermesini yorumladı.
  • 22.06.2014 - 00:55

  Feyzioğlu'ndan Ekmeleddin İhsanoğlu açıklaması #1

  Feyzioğlu'ndan Ekmeleddin İhsanoğlu açıklaması #2

  Aksaray Barosunun 25'nci yıl kutlamalarına katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Balyoz olarak bilinen davada sahte deliller öne sürüldüğünü ve savunmanın ısrarla dinlenmediğini belirterek şunları söyledi:

  "Türkiye Barolar Birliğinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda, özel görevli mahkemeler ortadan kaldırıldı. Sanırım bu en önemli dönemeçlerden birisi oldu. Ardından da Anayasa Mahkemesi 'Ergenekon' diye bilinen davalarda tutuklulukların hukuka aykırılığı noktasında ihlal kararı verdi. 'Balyoz' olarak bilinen davada ise sahte delilerden tutunda en önemli savunma tanıklarının savunmanın ısrarla dinlenmemesinden söz ederek, anayasanın ihlal edildiğine yeniden yargılanmasına karar verildi. Ancak Anayasa Mahkemesi son derece yerinde bir karar vermiştir"

  " İHSANOĞLU HAKKINDA DEĞERLENDİRME YAPMAYI DOĞRU BULMAM"

  CHP ve MHP çatı adayı olarak Cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerinde uzlaşmaya vardığı Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında da konuşan Metin Feyzioğlu, "Çatı aday konusunda duruşumuz çok önemlidir. Bunu tabiki Barolar Birliği olarak değil şahsi düşüncem olarak dile getiriyorum; Sayın İhsanoğu hakkında hiçbir değerlendirme yapmayı doğru bulmam. Beyfendi bir insandır. İnsanların anne ve babalarıyla isimleriyle bir takım spekülasyonlar yapılmasını hep yanlış bulmuşumdur. İnsanların kişilikleri hedef alınarak, aileleri hedef alınarak cümle kurulması yakışıksızdır. İsim konusunda herhangi bir yorum yapmam. Türkiye Barolar Birliği Başkanı sıfatı taşıdığım sürece bu söz konusu da değildir. Yarışacak bütün adaylara başarılar dilerim. Daha öncede dile getirmiştim. Türkiye belediye başkanı seçimlerine girmiyor. Cumhurbaşkanı seçmeye gidiyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partilerin adaylarının düşman ve hain gibi gösterilmesi büyük kırgınlıklara yol açar. Çünkü seçilen Cumhurbaşkanı 76 milyonu kucaklayacağını unutmayalım" diye konuştu.

  Görüş Bildir