Euro
15.1871
0.28%
Dolar
13.4072
0.23%
Altın
793.8860
0.49%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
526.683
-7.59%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C

  Figen Yüksekdağ: Bir canın değerini biz biliyoruz

  HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, barış temalı konferansta yaptığı konuşmasında "Canın ne kadar değerli olduğunu biz biliyoruz" dedi.
  • DHA
  • 23.08.2015 - 17:15
  Figen Yüksekdağ: Bir canın değerini biz biliyoruz

  Figen Yüksekdağ: Bir canın değerini biz biliyoruz #1

  HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Barış Bloku" tarafından, Galatasaray'daki Cezayir Toplantı Salonu'nda, "İşçiler, emekçiler barış istiyor" konulu foruma konuşmacı olarak katıldı.

  "Türkiye'de siyasetin ve toplumsal yaşamın dört bir yandan savaşla kuşatıldığı bugünlerde ısrarla ve inatla barışı konuşmaya devam ediyoruz" diyerek konuşmasına başlayan Yüksekdağ, şunları söyledi:

  SİLAHLAR SUSSUN, İŞÇİLER KONUŞSUN

  "Bugün biz diyoruz ki, bütün silahlar sussun işçiler konuşsun. Siyasi iktidar da, iktidar mekanizmasında yer alan bütün kesimler ve güçler de işçilerin sözünü dinlesinler. Emekçilerin sözünü dinlesinler. Onların çözüm önerilerine kulak versinler. Bir kere tüm silahlar sussun yaşamı üretenler, eşyaya can verenler, bu toplumsal yaşamın can damarına kan olanlar konuşsun. Eğer sermayenin, egemenliğin, küçük bir zümrenin otoriter iktidarının temsilcisi ve sözcüsüyseniz bugün siyasi iktidarın yaptığı gibi savaştan başka birşey konuşmazsınız.

  İSTER GERİLLA, İSTER ASKER OLSUN CANIN KIYMETİNİ BİZ BİLİYORUZ

  Ama yaşamı üreten, insanı çoğaltan, emeğin değerini bilenlerin içinden konuşuyorsanız. Barışın en iyi kıymetini siz bilirsiniz. İster gerilla olsun, ister asker olsun, ister polis olsun, ister sivil olsun... Kim olursa olsun canın ne kadar değerli olduğunu biz biliyoruz"


  Görüş Bildir