Euro
10.7801
-0.42%
Dolar
9.2541
-0.43%
Altın
529.56
0.18%
Borsa
1.436
0.44%
Bitcoin
605.897
3.69%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C
  Figen Yüksekdağ'dan erken seçim açıklaması

  Figen Yüksekdağ'dan erken seçim açıklaması

  HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Türkiye'nin ihtiyacının erken seçim olmadığını vurgulayarak "Koalisyon kurulmalı" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 20.06.2015 - 14:17

  HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Figen Yüksekdağ, HDP Van İl Başkanlığı’nda HDP Van Milletvekilleri ve parti yöneticiliri ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

  TÜRKİYE'NİN İHTİYACI ERKEN SEÇİM DEĞİL

  Türkiye’nin ihtiyacının erken seçim olmadığını vurgulayarak, "Koalisyon yoluyla hükümet kurmanın önünde bir engel de yoktur. En yakın olasılık, seçimlerde birinci ve ikinci çıkan partiler arası bir koalisyonun kurulması" diyen Yüksekdağ, sözlerine şöyle devam etti:

  Figen Yüksekdağ dan erken seçim açıklaması #1

  Figen Yüksekdağ'dan erken seçim açıklaması

  KOALİSYONA DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

  "Koalisyon yoluyla hükümet kurmanın önünde bir engel de yoktur. O nedenle tartışılan erken seçim gündeminin Türkiye’nin gündemi olmadığını çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Biz o nedenle erken seçim seçeneğini reddediyoruz. En yakın olasılık, şu anda seçimlerde birinci ve ikinci çıkan partiler arası bir koalisyonun kurulması. Çok büyük olasılıkla Davutoğlu ikinci çıkan partiye yani CHP ’ye teklif götürecek. Bu teklif ve seçenek konusunda bizim dışarıdan destek verebileceğimizi, bu koalasyon bileşiminin oluşturulmasının önünde bir engel teşkil etmeyeceğimizi ve gerekli ön açıcı tavrı ortaya koyacağımızı ifade ettik."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir