Euro
15.2596
0.76%
Dolar
13.4372
0.45%
Altın
790.6210
0.08%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
520.444
-9.14%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C

  Genelkurmay Başkanımız sürekli ağlıyor

  Org. Necdet Özel'in şehit cenazesinde ağlaması, Meclis'te de tartışma konusu oldu.
  • 28.06.2012 - 09:09
  Genelkurmay Başkanımız sürekli ağlıyor

  Genelkurmay Başkanımız sürekli ağlıyor #1

  Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel'in şehit cenazesinde gözyaşı dökmesi önceki akşam Harp Akademileri Kanunu görüşülerken TBMM Genel Kurulu'nda polemik konusu oldu.

  "SÜREKLİ AĞLIYOR"

  CHP'li Dilek Akagün Yılmaz, "Genelkurmay Başkanımız sürekli ağlıyor. Başka bir şey yaptığı yok" dedi. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise "Hayır öyle değil. Bu ülke için inanmış, Silahlı Kuvvetleri aldığı noktadan çok daha ileri götürmekte kararlı gerçek bir komutan" diye konuştu.

  MİLLİ SAVUNMA BAKANI'NA BAŞBUĞ SORUSU

  CHP'li Akif Hamzaçebi ve Ali Rıza Öztürk, Başbuğ'u kast ederek "Eski bir Genelkurmay Başkanı terör örgütü kurmakla suçlanıyor. Milli Savunma Bakanı olarak tutuksuz yargılanması için girişiminiz olmayacak mı" diye sordu. Yılmaz, "Sayın Başbuğ'a yaptığı hizmetler için teşekkür ediyoruz. Hepimiz Anayasa'ya bağlıyız" dedi.

  DİNSEL TEMELLİ ORDU

  CHP'li Dilek Akagün Yılmaz, orduevlerine girişte cübbe ve sarığın serbest bırakıldığını belirtti, eşi türbanlı subaya kurmaylık yolu açılması için "Dinsel temele dayalı bir ordu mu yaratılmaya çalışılıyor?" diye sordu.Yılmaz, "Şu ana kadar hiç sizin söylediğiniz bir kimse orduevindeki düğüne katılmamıştır. 'Sen dışarıda' dersek herkesin kendince bir ayrım listesi oluşur ki bu bence Türkiye'yi ileri götürmez" dedi.

  NİYE YOKTUM?

  Yılmaz, "muhalefete verilen Suriye brifingine neden katılmadığı" sorusunu "Dışişleri Bakanımız, Genelkurmay temsilcileri vardı. Dolayısıyla bunların bilgi vermesi yeterli görülmüştür" dedi.


  Görüş Bildir