Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.127
0.45%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C
  Gül'den Arap basınına terörle mücadele değerledirmesi

  Gül'den Arap basınına terörle mücadele değerledirmesi

  Abdullah Gül Kürt sorununda yumuşak güçten yana olduğunu, askeri gücün sadece hazır olarak bekletilmesi gerektiğini söyledi.
  • 26.04.2016 - 09:49

  Gül den Arap basınına terörle mücadele değerledirmesi #1

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Arapların önemli Haber kanalı Al Arabiya'da Ortadoğu ve Türkiye gündemini değerlendirdi.

  Türkiye'de Kürtlerin bakan ve bürokrat olabildiğine dikkat çeken Abdullah Gül, devlet olarak bazı sorunların çözümünde geç kalındı fakat bazı hakların verilmeye başlamasıyla birlikte her şeyin daha iyiye gitme yoluna girdiğini anlattı.

  Gül devamında şunları söyledi:

  "TERÖR OPERASYONLARI ÜLKEMİZ İÇİN RİSK"

  "Ancak Marksist bir yapısı olan PKK, terör uygulamaya başladı. Suriye ve Irak'ta olanları gördükten sonra bu durumun bölge için de büyük tehlike olduğunu gördük. Mevcut terör operasyonları elbette ülkemiz için bir risk içermektedir. Ben Cumhurbaşkanı iken bazı reformlar için çağrıda bulundum ve bazı yasaların çıkarılmasına öncülük ettim. Böylece diyalog başladı.

  "BENİM İÇİN YUMUŞAK GÜCE ÖNEM VERMEK DAHA ÖNEMLİ"

  Fakat bölge ülkelerindeki bazı gelişmeler sonrası PKK tekrar eyleme geçti. Bu sebeple bizim güvenlik güçlerimiz de ülkeyi ve vatandaşları korumak ve istikrarı tekrar sağlamak için silahlı mücadeleye devam ediyorlar. Her siyasetçinin bir politik stili var. Benim için yumuşak güce önem vermek daha önceliklidir. Türkiye bu konuda büyük takdir topluyordu. Ancak askeri güç de her an hazır olmalıdır elbette"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir