Dolar
7.6285
-0.9401%
Euro
8.8993
-0.8556%
Altın
1867.94
0.2409%
Borsa
1119.56
1.5335%
G. Altın
458.785
-0.6173%
Bitcoin
79919.38
1.3048%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C
  Güneş: Silivri'ye gitmediğimiz gün parti düzelecek

  Güneş: Silivri'ye gitmediğimiz gün parti düzelecek

  Sabah yazarı Övür'ün Hurşit Güneş'in CHP ile ilgili ifadelerini köşesine taşıdı. Cihaner'e de eleştiriler var..
  • 14.09.2012 - 11:05

  Güneş: Silivri ye gitmediğimiz gün parti düzelecek #1

  Sabah Gazetesi'nın CHP kulislerini en iyi bilen isimlerinden Mahmut Övür, CHP Kocaeli milletvekili Hurşit Güneş'in partisine yönelik Silivri eleştirisini köşesine taşıdı.

  İşte CHP kulislerini ayağa kaldıracak o iddialar

  Geçen akşam İstanbul Bakırköy'de çok güzel Kastamonu yemekleri yapan "Abdülkadir" restoranda CHP'lilerle buluştuk. Karşımda babadan CHP'li Prof. Dr. Hurşit Güneş, bir yanımda yeni CHP'li Muhammet Çakmak ve Hakan Atalay, bir yanımda ise öğretim üyesi Banu Dalaman ve eşi vardı.

  SİLİVRİ'YE GİTMEDİĞİMİZ GÜN BU PARTİ DÜZELECEK

  Dönerden etli ekmeğe, Kastamonu yemekleri ne kadar güzelse, Hatay'daki kamp tartışmalarıyla gündemde olan Hurşit Güneş'le CHP'yi konuşmak da o kadar enteresandı. Aslında ne düşündüğü bilinmeyen isim değil Güneş hoca. Ama sanıyorum CHP içindeki yapılara daha eleştirel bakan yanı pek bilinmiyor.

  CİHANER'İ SOLCU SANIYORDUM ULUSALCI ÇIKTI

  Alın şu sözlerini... "Silivri'ye gitmediğimiz gün bu parti düzelecek. Beni orada göremezsiniz. Onların aday olmaması için birkaç arkadaş çok uğraştık ama başaramadık. Listeyi delip giren savcı İlhan Cihaner'in tutumuna da çok şaşırdım. Ben onu solcu biliyordum meğer o ulusalcıymış..."
  "Sosyal demokrat CHP" eksenli bir kitap hazırlığı içinde olan Güneş'in bu yaklaşımı ilginç değil mi?

  Öte yandan iddialar üzerine 3 maddelik bir açıklama yapan Güneş, şunları ifade etti:

  1- 6 Şubat 2012 tarihinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve İstanbulMilletvekili Mehmet Tanal ile birlikte Silivri’de sürdürülen Ergenekon ve Balyoz davalarını izledik. Daha sonra tutuklu olan milletvekillerimiz MehmetHaberal ve Mustafa Balbay ile uzun süre görüştük. O tarihte yine tutuklu olanNedim Şener ve Ahmet Şık ile de görüştük. Bu davaların ne denli maskaralık olduğu ortadadır. Bu kadar uzun sürelibir yargılama sürecini makul karşılamak mümkün değildir. Cumhurbaşkanı bile bunu ifade etmiştir. Bununla beraber CHP olarak sadece bu davaların sürekli izleyicisi olmak yerine, halkın ıstırap duyduğu başka sorunlara da eğilmek zorunluğu ortadadır. Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür’ün de yer aldığı söz konusu yemekte söylenen de budur. Nitekim son aylarda tutuklu vekiller konusunun yanı sıra özellikle terördeki tırmanış, Suriye’de izlenen dış politika hatası, eğitim sisteminde yapılan hatalar gibi konulara da CHP odaklanmaya başlamıştır. Doğrusu da budur. Hatta bu arada belirtelim ki, hükümetin uyguladığı bu ekonomik model tıkanma noktasınagelmiştir. Bunun da daha belirgin biçimde vurgulanması gerekir. Yine bahsigeçen yemeğin ana konusu olarak anlattığım gibi Suriye konusunda ülke bir uçuruma sürüklenmiştir.

  2) Denizli Milletvekilimiz İlhan Cihaner de son kurultayda hiçbir listede yer almamasına rağmen Parti Meclisi'ne delerek girmesi, parti içinde son dönemde daha da duyarlık gösterilen ulusalcılık refleksine bağlanmalıdır. Parti tabanının çalışma arkadaşım Cihaner’i bu anlamda kendisine yakın gördüğü anlaşılmaktadır.

  3) Milletvekililisteleri hazırlanırken bazı arkadaşların bu hükümetin tutuklu vekillerin dışarı çıkmasına müsaade etmeyeceği, bu davaların siyasi nitelikli olduğu veçok büyük bir sıkıntı ile karşılaşabileceğimiz uyarıları da, ne yazık ki, haklıçıkmıştır. Ama bu ayıp parlamentoda çoğunluğu bulunan partiye ait değildir de, kime aittir?

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir