Euro
15.2668
0.16%
Dolar
13.5183
0.31%
Altın
802.0740
0.12%
Borsa
1968
1.17%
Bitcoin
515.308
3.44%
-1ºC
İstanbul
Bulutlu -1 C

  Güneydoğu İtalya'nın Sicilya'sı olabilir

  Bakan Günay, son dönemlerde artan terör saldırılarını kınadı.
  • 21.08.2012 - 08:23
  Güneydoğu İtalya'nın Sicilya'sı olabilir

  Güneydoğu İtalya nın Sicilya sı olabilir #1

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, artan terör eylemlerini, 'PKK kafasını vuracak duvar arıyor. Geliyor İzmir'de Foça'da güpegündüz bombalama yapıyor. Hakkari'de her türlü cinayeti işliyor' diye yorumladı. Doğu ve Güneydoğu'nun İspanya'nın Endülüsü, İtalya'nın Sicilya'sı olabilecek turizm potansiyeline sahip olduğunun altını çizen Günay, 'Bırakın halkın yakasını ya. Bırakın milyonlarca insana iş bulalım. Ordan ekmek yesin' diye seslendi.

  LEVHAYI CAMİYE VERMEYECEK

  Günay, son günlerde kayıp çalıntı iddialarıyla gündeme gelen Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesinde kurumsal bir değişikliğe gideceğini anlattı. Buranın, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünden alınarak Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne bağlanması için yasal değişiklik yapacaklarını açıklayan Günay, 1986'da müzeden MİT'e verilen 26 tablonun tamamının iade edildiğini söyledi. Bakan Günay, Bursa'daki Sinan Paşa Caminden yurtdışına kaçırılan ve Türkiye'ye getirilen İznik Çini Levhasını camiye vermeye niyetinin olmadığını ima ederken, levhanın daha önce de camiden çalındığını hatırlattı.

  GÜNDEMDE KAYNAYACAKTI

  İlk defa bir akıl kullandık. Hitit Kralı 2. Şuppiluliuma heykelinde, 'Anadoluda bir heykel bulduk görünce şaşıracaksınız' dedim. Bir süre göstermedik. Bir merak oldu. Hakikaten şu anda herkes ismini öğrendi. Hatay arkeoloji müzesinde onu başköşeye oturtacağız..

  TAYYAR'IN TABİRLERİ HOŞ DEĞİL

  Bu sosyal medyayı kullanmak biraz özen, dikkat istiyor. Ben bulaşmadım bu işe. Çok böyle zaman zaman kastı aşan, sorumsuzluğa varan ifadeler olabiliyor günlük konuşma içinde.. Bu tür tabirler hoş değil. PKK tarafından kaçırılan milletvekili Hüseyin Aygün, fikirlerine katılmayabiliriz ama temayüz etmiş bir arkadaşımızdır. Ailesi, çocukları gözyaşlıyken, onları rencide edecek ifadeden hepimizin kaçınması gerekir. Şahsen de tanıdığım, önemsediğim bir arkadaştır. (Akşam)


  Görüş Bildir