Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.444
-0.99%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Gürsel Tekin: İspatlamazsam siyaseti bırakırım

  Gürsel Tekin'den AK Parti Hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hodri meydan..
  • 11.03.2013 - 13:36
  Gürsel Tekin: İspatlamazsam siyaseti bırakırım

  Gürsel Tekin: İspatlamazsam siyaseti bırakırım #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Sultanbeyli CHP ilçe teşkilatını ziyaret etti. Ziyaretinde 3.köprü, 3.havalimanı projelerinin yapılacağı alanları helikopterle havadan inceleyen Başbakan'ı eleştiren Gürsel Tekin, "Ben bunların İstanbul'u nasıl talan ettiğini, 100 milyar dolar nasıl rant elde ettiğini ispatlamazsam siyaseti bırakacağım. Öyle helikopterle gezip güzergah belirlemeye benzemez bunlar. İstanbul'un mülkiyet sorunu Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı döneminde çözülecektir" dedi.

  "İSPATLAMAZSAM SİYASETİ BIRAKACAĞIM"

  Gürsel Tekin toplantı öncesinde muhtarlarla sohbet ederken de açıklamalarda bulundu. Tekin "Ben arkadaşlarımız burada herhangi bir AKP'li, kim olursa olsun milletvekiline de razıyım gelsinler, istediği kanalda bir karşılıklı oturalım, ben bunların İstanbul'u nasıl talan ettiğini 100 milyar dolar nasıl rant elde ettiğini ispatlamazsam siyaseti bırakacağım" dedi. Tekin daha sonra muhtarlarla birlikte toplantı salonuna geçti. Burada söz alan muhtarlar Sultanbeyli'de mülkiyet ve 2B sorunu olduğunu iddia etti.

  "SULTANBEYLİ'NİN MÜLKİYET SORUNUNU ÇÖZEMEDİNİZ"

  Ardından kürsüye çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin hükümete eleştirilerde bulunarak , "Bir iktidar 25 yıl yerelde, 11 yıl genelde iktidar olacak, ama burada Sultanbeyli'nin mülkiyet sorununu çözemeyecek. Bu gün bu iktidarı yöneten sayın Başbakan dahil olmak üzere birçok insanın mülkiyet sorunu yok muydu, var mı şimdi onların mülkiyet sorunu, çözdüler sorunlarını. Sayın Başbakan belediye başkanı adayı olduğu dönemde 'evet benim de mülkiyet sorunum var, bu mülkiyet sorunlarını çözeceğim' demişti. Sayın Başbakan sizin vicdan borcunuz var, sadece Sultanbeyli'ye değil bütün İstanbul'a vicdan borcunuz var. Sosyal devletin var olma sebebi insanların mülkiyet sorununu çözmektir" dedi.

  "HELİKOPTERLE GEZİP GÜZERGAH BELİRLEMEYE BENZEMEZ BUNLAR"

  Dün Başbakan'ın helikopterle köprü güzergahını dolaşmasını da eleştiren Tekin "Köprü güzergahını dolaşıyor. Sayın Başbakan o helikopteri çevirip de şu Sultantanbeyli'ye İstanbul'a bir baksan. Kaçak dediğiniz Sultanbeyli'de deprem vergisini alıyorsun, çöp vergisini alıyorsun. Devlet olarak sen ne yapıyorsun bana para ver. Yok böyle bir şey kardeşim. Vatandaş olarak siz de direneceksiniz beş kuruş para ödemeyeceksiniz. Öyle helikopterle gezip güzergah belirlemeye benzemez bunlar. İstanbul'un mülkiyet sorunu Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı döneminde çözülecektir" dedi.

  2B yasasını da eleştiren Tekin "İlk söyledikleri cümle para. 25 milyan dolar para toplayacaklar. O zaman da söyledik. 2B'den 25 milyar dolar para toplayacaksınız. Nerede bu garibanda 25 milyar dolar" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir