Dolar
7.312
-0.3502%
Euro
8.591
-0.2866%
Altın
2018.17
-0.4636%
Borsa
1075.52
0%
G. Altın
476.272
-0.455%
Bitcoin
86508.71
-0.6785%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Gürsel Tekin: Solcular beceriksizdir ama..

  Gürsel Tekin'den cuma namazı saatine etkinlik koyulmasına tepki gösteren partiliye ilginç yanıt..
  • 18.01.2013 - 17:47
  Gürsel Tekin: Solcular beceriksizdir ama..

  Gürsel Tekin: Solcular beceriksizdir ama.. #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu'nda partililerle bir araya geldi. Toplantıya katılan partililerden Nurullah Kocabaş, panelin cuma vaktinde yapılmasını eleştirdi.

  "HİÇBİRİ HARAM YEMEDİ"

  Din konusunda kimsenin CHP'ye bir şey söyleyemeyeceğini belirten Gürsel Tekin, şöyle konuştu: "Elbette cumanın önemi çok yüksektir. Bizim programımız çok yoğun. Saat 17.00'de benim İstanbul'da olmam gerekiyordu. İstanbul'a sayın genel başkanımız gelecek ve sayın Mehmet Ali Birand'ın ailesini ziyarete gideceğiz. Bu konuda bizi affedin. Zamanlamada eksiklik varsa biraz da bizden kaynaklanıyor. Elhamdülillah din konusunda hiç kimse bize bir şey söyleyemez. Hele CHP'ye hiç söylenmez. Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu, hiçbiri haram yedi mi? Dinimizin temel kuralı önce haram yemeyeceksiniz."

  'KILIÇDAROĞLU'NU ÖNCE BİZ BOĞARIZ'

  Alman savcılığının Deniz Feneri davasını 100 yılın davası olarak nitelendirdiğini, ancak Türkiye'de Deniz Feneri sanıklarını yargılayanların yargılandığını belirten Tekin, şöyle dedi: "Bu CHP'de olsa kıyamet kopardı. Kılıçdaroğlu'nun kızı 52 bin lira maaş alacak, Kılıçdaroğlu'nu önce biz boğarız, başkasına da bırakmayız. Gerçi Kılıçdaroğlu öyle bir şey yapmaz. Kılıçdaroğlu'nun kardeşi haber oluyor. Kardeşi niye haber olsun arkadaşlar. Bir ülkenin yurttaşı, 74 milyonu nasıl çalışıyorsa Kılıçdaroğlu'nun kardeşi de öyle çalışacak. Bu haber değil. Haber olan o bakanların çocukları. Sizi soyanları haber yapacaksınız, alın teri dökenleri değil. Kemaller çok önemlidir. Kemal Derviş'in oğlu da barda müzisyen olarak çalışıyordu. O da isteseydi oğluna iki tane banka yaptırabilirdi. Solcular hep namuslu olmuştur kardeşim. Eksiktir, beceriksizdir, şudur ama namusludur."

  Toplantının ardından 7 Ocak'ta TTK Kozlu Maden Ocağı'ndaki kazada yaşamını yitiren maden işçilerinden Ahmet Şeker ve Köksal Kadıoğlu'nun ailelerine taziye ziyaretinde bulunan Tekin, daha sonra kentten ayrıldı.

  Görüş Bildir