Euro
11.0343
0.07%
Dolar
9.5059
0.27%
Altın
548.54
0.11%
Borsa
1.519
0.67%
Bitcoin
562.080
-4.24%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Gürsel Tekin valiye kızdı festivali terk etti

  Gürsel Tekin valiye kızdı festivali terk etti

  Muğla'da deve güreşleri festivaline katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Muğla Valisi Amir Çiçek'in kendisini uyarması üzerine alanı terk etti.
  • 19.01.2015 - 04:39

  Gürsel Tekin valiye kızdı festivali terk etti #1

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Muğla’nın Yatağan ilçesinde düzenlenen deve güreşleri festivaline katıldı.

  Festivalde yaptığı konuşmasına Başbakan Ahmet Davutoğlu'na eleştirerek başlayan Tekin, şunları söyledi;

  "Aydın ve Muğlalılar demokrasiye ihtilaller yaparak sahip çıktılar. Sayın Başbakan’ın bunu bilmesi lazım. Sayın Başbakan gerekirse ana muhalefetten de hesap sorarız demiş. Bu ne sizin haddinizedir, ne de sizin anlayışınızın haddidir. Hiç kimse CHP’den hesap soracak iradeye sahip değildir"

  VALİ'DEN GÜRSEL TEKİN'E UYARI: HOŞ DEĞİL

  Tekin’in ardından Muğla Valisi Amir Çiçek, yapılan konuşmanın siyasi içerikli olduğunu ve güreş alanında yapılmaması gerektiğini belirterek, “Şenliklerin siyasi alana taşınması hoş değil. Burası her tür düşüncenin, her yerden gelen vatandaşlarımızın bulunduğu bir yer. Bu nedenle biz de burada diyoruz ki, Türkiye’nin Muğla’sı her yerde birdir. Böyle şenliklerimizin siyasi bir alana taşınması hiç bir zaman yerinde değildir diyorum” sözleri ile duruma tepki göstererek Gürsel Tekin'e uyarıda bulundu.

  Gürsel Tekin valiye kızdı festivali terk etti #2

  ALANI TERK ETTİ

  Bunun üzerine alanı terk eden ve yaşananları sosyal medyadaki hesabından değerlendiren Gürsel Tekin, şu ifadeleri kullandı;

  "Ben etkinlikte Başbakan Davutoğlu’nun politikalarını eleştiren bir konuşma yaptım. Üstelik nezaket ölçüleri içindeydi konuşmam. Sözlerim üzerine vali anlaşılamaz bir şekilde yorum yaptı. Ben AKP İl Başkanı’nın yorum yapmasını beklerken, topa Vali Amir Çiçek girdi. Kendisine söylenmesi gerekenleri söyledim.

  Gürsel Tekin valiye kızdı festivali terk etti #3

  "HERKES HADDİNİ BİLECEK"

  Ya Cumhuriyet’in valisi olduklarını bilecekler ve öyle davranacaklar; ya da hadlerini bilecekler. Ana muhalefet partisinin temsilcileri, devletten de validen de iktidardan da icazet almazlar. Valiler kendilerini iktidarın İl Başkanı yerine koymasınlar. Bu devran illa ki dönecek. Herkes de haddini, hukukunu bilecek”

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir