Dolar
7.5729
0.3471%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1949.8
0.2885%
Borsa
1110.04
-0.0558%
G. Altın
473.994
0.4816%
Bitcoin
82808.93
0.185%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Gürsel Tekin'den TSK'ya sert gönderme

  Gürsel Tekin, CHP'li vekillerin GATA'ya alınmamasına sert tepki gösterdi.
  • 08.09.2012 - 17:18
  Gürsel Tekin'den TSK'ya sert gönderme

  Gürsel Tekin den TSK ya sert gönderme #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP'li milletvekillerinin GATA ziyaretine ilişkin, ''Önceden izin almış milletvekillerimizin içeri sokulmamasını şiddetle kınıyorum. Buna hiç kimsenin gücü yetmez'' dedi.

  "AKP 2 KURUMU DA DEJENERE ETTİ"

  Tekin, Çankaya Belediyesi tarafından yürütülen ''Gençler Çankaya Yurdunuz'' proje merkezini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Bülent Tanık ve yetkililerden bilgi aldı.

  Ziyareti öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, Afyonkarahisar'daki patlamaya ilişkin Genelkurmay Başkanlığı'ndan bugün yapılan açıklamanın sorulması üzerine, şunları söyledi: ''AKP'nin çok güzel bir sloganı vardı, 'Hayaldi gerçek oldu' diye. Türkiye'de birçok şey hayaldi gerçeğe dönüştü. 10 yıl önce yapılan bütün kamuoyu yoklamalarında Türkiye'nin iki önemli kurumu vardı. Bir tanesi Genelkurmay'dı. Bütün bu olumsuzluklara rağmen yurttaşlarımızın yüzde 80'inin gerçekten sevdiği bir kurumdu. İkici kurum ÖSYM'ydi. 10 yıl önce en güvenilir kurumlardan biriydi, herkes kaderine razı olurdu. Ne yazık ki AKP bu kurumlarla, işbirliği, el birliği ile her iki kurumu da dejenere etti.

  "HEPİMİZİN YÜREĞİ ACIDI"

  Öncelikle çok kısa sürede araştırmaların sonucunun çıkması son derece manidar, hepimizi şaşırtan bir olay. İkincisi dünkü manzara, Sayın Genelkurmay Başkanı'yla Sayın Vali'nin kamuoyuna yansıyan manzarası, kabul edilebilir bir manzara değildir. Elbette iki kurum arasında bu tür hediye alışverişleri yapılabilir, ama 25 insanın hayatını kaybettiği bir ortamda, binlerce insanın, sonuç nereye bağlanacak beklentisi içinde olduğu bir ortamda böylesi bir manzara, böylesi bir fotoğraf her iki kuruma da yakışan manzara değil. Hepimizin yüreğini acıtan bir manzaradır.''

  "CHP'Lİ VEKİLLERİN GATA'YA ALINMAMASI"

  CHP'li milletvekillerinin bugün GATA'ya alınmadığını ileri süren Tekin, şunları kaydetti: ''Önceden izin almış milletvekillerimizin içeri sokulmamasını şiddetle kınıyorum. Buna hiç kimsenin gücü yetmez. Tam bir AKP devleti anlayışı içerisinde yürütülmek isteniyor. Ana muhalefet partisinin milletvekilleri oradaki yaralı çocuklarımızı ziyaret edemeyecekse, sınırda oluşturduğunuz korsan, adı belli olmayan barakalı evlere giremeyecekse böyle bir anlayış kabul edilebilir mi? Bu nasıl bir anlayıştır? Milletvekillerinin girmesine kim izin vermez kim karar verebilir, bunu şiddetle kınıyorum. Umut ediyorum herhalde, bir yanlışlık vardır gereğini yaparlar diye düşünüyorum.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir