Petrol
96.25
-0.20%
Euro
18.2949
-0.02%
Dolar
17.9447
-0.03%
Altın
1.03
-0.09%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
427.931
2.52%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C

  Hakan Şükür: Danışmanım mağdur durumda

  Hakan Şükür, "Danışmanım mağdur durumda, o ağır darbeleri alıp dışarı çıktı" diyerek danışmanını savundu.
  • 08.03.2012 - 17:47
  Hakan Şükür: Danışmanım mağdur durumda

  Hakan Şükür: Danışmanım mağdur durumda #1

  AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Milli Eğitim, Kültür Gençlik ve Spor Komisyonunda bugün yaşanan olayla ilgili "Danışmanım mağdur durumda, o ağır darbeleri alıp dışarı çıkmasına rağmen, dışarda medya önünde sanki mağduriyete uğramışcasına şikayetçi olan arkadaşlarımızın bu tip siyaset anlayışından uzak olmasını diliyorum" dedi.

  DANIŞMANIM MAĞDUR DURUMDA

  Şükür, TBMM Genel Kurulunda, temel kanun olarak ele alınan ve kadına karşı şiddete ağır cezalar getiren Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerinde yerinden söz aldı. Şükür, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladıktan sonra, şunları kaydetti: "Bugün komisyonda çok tatsız bir olay yaşandı. Burada bahsi geçen benim danışmanım. Kendisi mağdur durumda, o ağır darbeleri alıp dışarı çıkmasına rağmen dışarda medya önünde sanki mağduriyete uğramışcasına şikayetçi olan arkadaşlarımızın da bu tip siyaset anlayışından uzak olmasını diliyorum" dedi.

  CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Hakan Şükür söz alınca özür dileyeceğini düşünerek umutlandığını ifade etti. Gök, "Çünkü olay sırasında ben de oradaydım. Çıkan tartışmada danışmanı, CHP'li milletvekilini tartaklamıştır. Böyle bir üzücü olay bir parlamenter arkadaşına yönelmişken, hiç yeri olmadığı yerde danışmanını savunması, meslektaşını kötülemesi kadar olağandışı bir hadiseyle karşılaşmadım" diye konuştu.

  CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş da "Burası basın toplantısı yapılacak yer değil. Komisyonlarda ne zamandan beri danışmanlar bodyguardlık yapmaktadır" dedi.

  Şükür de yerinden, "Ellerinde gül olan iki danışmanın birini darp etme şansı var mı?" diye sordu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir