Petrol
94.73
-1.93%
Euro
18.2142
-0.26%
Dolar
18.1072
0.16%
Altın
1.019
-0.22%
Borsa
3015
0.00%
Bitcoin
394.240
-7.80%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  Hakan Şükür: Gülen'in hizmetleri takdirle karşılanmalı

  Hakan Şükür: Gülen'in hizmetleri takdirle karşılanmalı

  Hakan Şükür, Fethullah Gülen'le ilişkisini ve siyaset yaşamını değerlendirdi.
  • 15.01.2012 - 11:59

  Hakan Şükür: Gülen in hizmetleri takdirle karşılanmalı #1Hakan Şükür, Fethullah Gülen için, "Değerlerim ve inancım noktasında kendisini değerli buluyorum, bunu söylemekten de hiç bir zaman sakınmadım" dedi.

  GÜLEN'LE İLİŞKİSİ HAKKINDA SORULARI YANITLADI

  "Dünün futbolcusu, bugünün siyasetçisi" Şükür, AA muhabirinin sorularını yanıtladı; Fethullah Gülen'e yakınlığına yönelik yapılan yorumlara açıklık getirdi:

  AA: Spor camiasından gelerek siyasete atıldınız. Bu konudaki düşüncelerinizi alabilir miyim?
  H.Ş.: İlkemiz, yaptığımız her işte hizmet etmek, topluma örnek insan olabilmek. Bu anlamda doğru bir model olabilmişim ki AK Parti'nin, Sayın Başbakanımızın teklifi ve teveccühüyle Meclis bünyesinde bulunmaya başladım. İnşallah olumlu hizmetler yapmaya çalışacağım. Sporcu Hamza Yerlikaya'dan sonra buralara gelmek gurur verici.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  "ÜLKEDEKİ BÜYÜK DEĞİŞİMİ GÖREBİLİYORUM"

  AA: Milletvekili olmadan önce düşündüğünüz siyaset ile milletvekili olduktan sonra siyaset arasında fark var mı?
  H.Ş.: Aslında beklentilerimin karşılığını da alıyorum, hiç beklemediğim şeyler de oluyor. Türkiye'nin güçlendiği ama bu güçlülüğünün aşağı çekilmek için çok farklı çabaların da olduğu bir dönemdeyiz. Ülkedeki büyük değişimi görebiliyorum. Geçmişle bugün arasında bir kıyaslama yaparsak, zaten partimizin aldığı oy oranı ile de doğru orantılı yükselen bir grafik var. Sayın Başbakanımızla bir hukukumuz var. AK Parti Milletvekili gibi değil de daha çok duyarlı, toplumda bir çok farklı görüşe yer veren ve hepsini kapsayacak şekilde milletvekilliği yapmak istiyorum.

  AA: Milletvekili seçilince çevrenizden, spor camiasından "öncelikle şunu gündeme getirmelisin" denilen bir konu oldu mu?
  H.Ş.: Ben bütün sorunlarını biliyorum. Futbol Federasyonu ve kulüplerimiz özerk. Bu bünye içerisinde bazı şeylere çözüm bulmak hakikaten çok zor. Şikayet etmek, sorunu çözmek demek değil.

  "ÖYLE BİR TERCİH YAPMAK DOĞRU OLMAZ"

  AA: Futbol mu siyaset mi dersek hangisini tercih edersiniz?
  H.Ş.: Öyle bir tercih yapmak doğru olmaz. Futbolu doya doya, büyük keyifler alarak ve başarılar elde ederek yaşadım. Takım başarısı olarak da bireysel başarı olarak da çok şeyler yaşadım. Burayı da bir takım olarak görürsek, başarılı bir takımdayım, AK Parti bünyesinde olmaktan mutluyum. Bu başarıyı daha da yukarılara çıkarmak için buradayım, elimden geleni yapacağım. Futbol ile burası arasında inanılmaz derecede paralellik gösteren şeyler var. Siyaseti de iyi anlayabileceğimi düşünüyorum.

  AA: Meclisin Futbol takımında da oynuyorsunuz. Takım arkadaşlarınıza taktik veriyor musunuz?
  H.Ş.: Taktik değil de futbolun gerekli sistemlerini zaman zaman anlatmaya çalışıyorum. Ama hepsi futbolu bilen tecrübeli arkadaşlar.

  "BAŞBAKAN ÇOK İYİ BİR FUTBOLCU"

  AA: Sayın Başbakan da gençlik yıllarında futbol oynamış. Başbakanın futbolculuğunu nasıl buluyorsunuz, onunla maç yapmak ister misiniz?
  H.Ş.: Çok iyi bir futbolcu. Devlet Başkanlarıyla yaptığı maçta da o yeteneklerini gösterdi. Saha görüşü, yani Türkiye'yi, dünyayı bir saha olarak görürseniz, futbolun ona bugünkü başarısında çok şey kattığını düşünüyorum. Oradan yola çıkarak kendimin de verimli olacağını düşünüyorum. İstanbul Belediye başkanlığı döneminde Sayın Başbakanla çok maç yaptım. Sosyal etkinliklerde beni yanında görmek istiyordu.

  "GENEL BAŞKANIMA BÜYÜK BİR HAYRANLIK DUYUYORUM"

  AA: Örnek aldığınız, saygı duyduğunuz bir kanaat önderi var mı?
  H.Ş.: Genel Başkanıma hem insani hem siyasi olarak büyük bir hayranlık duyuyorum. Çok değerli bir büyüğüm, çok duygusal ama lider özellikleri taşıyan, bazı şeyleri yarasına tuz basıp içine atan birisi.

  "GÜLEN'İN HİZMETLERİ TAKDİRLE KARŞILANMASI GEREKEN BİRİ"

  AA: Nikah şahidiniz de olan Fethullah Gülen ile olan yakınlığınız hep tartışıldı. Buna ilişkin bir şey söylemek ister misiniz?
  H.Ş.: Hizmetleri takdirle karşılanması gereken bir insanın yaşadıkları, ona bakış açımı daha da saygın ve sevgi dolu bir hale getiriyor. Çünkü, dünya üzerinde Türkçeyi, Türkiye'yi iyi bir şekilde temsil ediyor. Hele böylesine dönemlerde, en ihtiyaç duyduğumuz anlarda böyle bir avantajımız var. Cumhuriyet tarihi boyunca çok önemli değerler vardı ama istenilen gibi değildi. Ülkemizin her platformda, yanlış anlatılma çabası içerisinde olduğu süreçlerde bununla ilgili çabalarını hep takdirle karşılamışımdır. Değerlerim ve inancım noktasında kendisini değerli buluyorum, bunu söylemekten de hiç bir zaman sakınmadım.

  AA: Yorumculuk yapıyorsunuz, bu TBMM Genel Kurulu çalışmalarına engel olur mu?
  H.Ş.: Yasal bir sorun yok. Çalışmalarımı aksatsaydı zaten kabul etmezdim. Genelde hafta sonları olacak. Belki beni yoracak ama biraz antrenman yapmamız lazım.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir