Euro
15.2453
0.01%
Dolar
13.4337
0.06%
Altın
794.4290
-0.17%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
569.941
-1.66%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 2 C

  Haluk Koç: Yaşadıklarımız bir güvenlik zafiyetidir

  Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasının ardından Haluk Koç açıklama yapıyor.
  • 13.08.2012 - 13:22
  Haluk Koç: Yaşadıklarımız bir güvenlik zafiyetidir

  Haluk Koç: Yaşadıklarımız bir güvenlik zafiyetidir #1

  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Tunceli Ovacık Karayolu'nun 35'inci kilometresinde 2 PKK'lı tarafından kaçırıldı. CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Ali Kılıç, PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün serbest bırakılacağı bilgisi geldiğini açıkladı. CHP sözcüsü Haluk Koç Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ali Kılıç'ın açıklamasına ilişkin olarak ise "Henüz doğrulanmış bir bilgi değil" dedi.

  HÜSEYİN ÇELİK'E TEPKİ

  "Birkaç Mehmet şehit oldu" diye Meclis olağanüstü toplantıya çağrılamaz gibi sıkıntılı bazı ifadelerler kendi iç dünyalarını yansıtıyor. Başbakan ‘Bu beklenen bir olaydı’ diyor Aygün kaçırılmadan önce PKK tarafından tam 154 yurttaşımız kaçırılmıştır. Son bir yılda 145 yurttaşımız kaçırıldı. Şu anda 26 vatandaşımız vardır PKK’nn elinde. Teröristler Doğu’da ve Güneydoğu’da saatlerce yolları keserek vatandaşları ve güvenlik güçlerini kaçırabiliyor. İstediği zaman da getirip aynı yerde serbest bırakılıyor.

  “BUNLARI MİT DUYMUYOR YA DA…”

  Demek ki bu ülkede girilemeyen yerler var. Başbakan her şey kontrolümüzde diyor. Temel çelişki burada. Kurtarma operasyonları yapılıyor ama kurtarılan kimse yok. Bunların hiçbirini MİT duymuyor. Ya da duyuyor da bir şeyler yapmasını engelleyen şeyler var. Son 3 aydır kamuoyu Terör örgütü silah bırakacak denilerek oyalanıyor. Son 3 ayda 70 civarında şehit verilmiş, 60 civarında vatandaşımız kaçırılmıştır. Silah bırakacak örgüt eylemlerini neden arttırsın

  KİLONUZU, ÇAPINIZI UMURSAMIYORUZ

  Oslo görüşmeleri kayıtları ve Suriye ve Şemdinli’de yaşananlar birleştirildiğinde terörle mücadele ve Kürt siyaseti konusunda siyasi irade AKP’nin elinde değildir. Doğru olan tek mutabakat zemini Meclis’tir. Clinton’ın son ziyareti ve devletin başkenti değil İstanbul’da, Cumhurbaşkanı ve Başbakan Clintonı kabul ediyor gibi değil de sanki Clinton Gül ve Başbakan’ı kabule diyormuş diplomatik havasında olması ortaya çok ciddi sorular koyuyor.

  SİZ KRAL YA DA PADİŞAH DEĞİLSİNİZ SAYIN BAŞBAKAN

  Bizi bilgilendirin neler oluyor diyoruz, sanki boşluğa konuşuyoruz. Başbakan yemekli toplantılarda kin, nefret, öfke dolu konuşmalarla toplumu her yönden germeye çalışıyor. Bu acı bir görüntüdür. Meclis’in toplanması terör örgütünün işine yarar gibi ucuz demagojik fikirler sunuyor. Siz bir kral ya da padişah değilsiniz. Aklınızın hırslarınızın ve kinlerinizin önüne koymak zorundasınız. Meclis’ten kaçmamalısınız. Biz kilonuzu, çapınızı umursamıyoruz. Gelin Türkiye’yi Türkiye’den hep birlikte yönetelim. Ulusal bütünlüğümüzü tehdit edenlere karşı beraber tavır koyma olgunluğuna erişmeliyiz. Vatandaşlar bizden kavga değil, sağduyu ve çözüm istiyor. El yordamıyla herkesi kendimize düşman hale getirmememizi istiyorlar. Başbakan olarak sorumluluklarınızı hatırlayın istiyorlar.

  KABA ÜSLUBUNUZU BIRAKIN SAYIN BAŞBAKAN

  Terör örgütünün üzerlerinde kurduğu baskından onlar da bunalmış durumdalar. Öfke siyaseti yerine yapıcı olun diyorlar. Kısacası ‘bu ateşi söndürün, bizi mutlu edin’ diyorlar. Kılıçdaroğlu ile ilgili yersiz, nezaketsiz, kaba üslubunuzu biraz erteleyin. Bunlara sizin anlayacağınız dilden cevap verebileceğimizi bilin. O üslupta konuşmayı en az sizin kadar beceririz. 14 Ağustos’ta toplanın ve uygarca tartışın diyorlar. Bu çağrıyı amacından saptırıp demagojiye boğarsanız, ulusal çıkarlarımızı gözeten politikaları sahiplenmezseniz bu millet de tarih de sizi olumsuz olarak yargılayacaktır.

  HEDEF SEVİM KILIÇDAROĞLU’MUYDU

  Sayın bayan Kılıçdaroğlu babasının ölüm yıl dönümünde onu anmak için gitti ve Ankara’ya döndü. Gazetelerdeki iddialar hakkında bize intikal eden bir şey yok.

  SERBEST BIRAKILACAĞI SÖYLENTİSİ

  Koç, Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Ali Kılıç'ın "Aygün'ün serbest bırakılacağı yönünde bilgi var" açıklamasına ilişkin olarak ise "Serbest bırakılacağı söylentisini biz de duyduk, henüz bize ulaşan bir bilgi yok. Sadece Aygün değil, diğerleri de kurtulmalı."

  ŞAMİL TAYYAR'A TEPKİ

  Koç'a AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın twitter'daki açıklamaları hatırlatıldı. Koç Tayyar'a ilişkin  "Twitter icat oldu mertlik bozuldu.Twitter’dan iki satır yazacağına çıkar iki satır söyler. Sayın Tayyar Ergenekon avukatlığından başka şimdi de komplo teorilerine soyundu. Kendi ayıbıyla baş başa bırakıyoruz." dedi.


  Görüş Bildir