Petrol
86.86
-0.02%
Euro
19.6137
-0.01%
Dolar
18.6389
0.03%
Altın
1.079
-0.09%
Borsa
4986
-1.19%
Bitcoin
321.352
-0.74%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Has Parti'den 500 bin kişilik anket

  Has Parti’den dev anayasa anketi; hedef 500 bin kişi..
  • 10.03.2012 - 11:12
  Has Parti'den 500 bin kişilik anket

  Has Parti den 500 bin kişilik anket #1

   Has Parti anayasa çalışmaları çerçevesinde ülke çapında dev bir anayasa anket çalışması başlattı. Teşkilatlarca yürütülecek ankette 500 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

  EN HAZIRLIKLI PARTİ HAS PARTİ

  Konuyla ilgili açıklama yapan Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan amaçlarının toplumda, yeni anayasa talebini diri tutmak ve halkı anayasa yapım sürecine dahil etmek olduğunu söyledi. “TBMM zaman zaman anayasa meselesini ikinci plana atıyor. Özgürlükçü, katılımcı, demokratik ve sivil bir anayasa yapılmasını sağlamak istiyoruz. Bunun da 2012 yılında yapılması arzumuzdur” diyen Erol Erdoğan’a göre anayasa konusunda en hazırlıklı olan ve en çok çalışan parti HAS Parti.

  Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan’ın anayasa anketi konusundaki açıklaması şöyle;

  KAVGAYI BIRAKIN, YENİ ANAYASAYI YAPIN

  Has Parti’nin değişmez gündemlerinden birisi YENİ ANAYASADIR. Biz, anayasa çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, siyasi partiler arasında YENİ ANASAYA ile ilgili en aktif parti HAS PARTİ’dir. Demokratik, sivil ve katılımcı bir anayasanın yapımı için TBMM’deki partiler Has Parti kadar samimi ve gayretli olsalar çoktan 12 Eylül anayasasından kurtulmuş olacaktık. HAS Parti’nin anayasa yapım sürecine destek vermek için; şimdiye kadar onlarca çalışma yaptı. Bunlardan bazıları şunlar; 1 Panel ve 1 Sempozyum yaptık. “Yeni Siyaset – Yeni Türkiye İçi Yeni Anayasa” başlıklı teklifimizi, kamuoyu, siyasi partiler, TBMM Başkanı ve TBMM Anayasa Komisyonu ile paylaştık. Yine bu teklifimiz, il teşkilatlarımız tarafından, bugüne kadar yaklaşık 2.000 yerel noktaya (Sendikalar, dernekler, siyasi partiler, üniversiteler, barolar. yerel yöneticiler, muhtarlar vb) ulaştırıldı. Bu çalışmamız 5 bin noktaya ulaşıncaya kadar sürecek.

  DEV ANAYASA ANKETİ YAPIYORUZ

  Hedef 500 bin kişi Bu hafta ise ülke çapında, yeni anayasa ile ilgili eğilimleri tespit edebilmek amacı ile Has Parti teşkilatları olarak anket çalışmasına başladık. Anket çalışmamızda Mart ayı sonuna kadar sürecek. 400–500 bin kişiye birebir ulaşmayı hedefliyoruz. Her bir denek ile yüzyüze konuşulacak, görüşülecek. Ankette toplam 8 soru yer alıyor. Bu dev anket ile toplumda zaten var olan yeni anayasa talebini diri tutmak istiyoruz. Milletimizi sürece dahil etmek istiyoruz. 2012 yılı bitmeden Özgürlükçü, katılımcı, demokratik ve sivil bir anayasa yapılmasını sağlamak istiyoruz. Nisan ayı başında, anket sonuçlarını Türkiye ile paylaşacağız.

  ANAYASAANKETİ.COM ADRESİNDEN ANKET

  Ayrıca www.anayasaanketi.com adresinden de anket çalışmasını başlattık. Özellikle genç kitleye buradan ulaşmak istiyoruz. Site aynı zamanda anayasa portalı gibi hizmet verecek.


  Görüş Bildir