Euro
10.1746
0.13%
Dolar
8.6725
0.09%
Altın
491.9
0.06%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
376.647
-8.39%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C

  HAS Partililer MHP'ye katıldı

  Antalya'da 70 HAS Partili, MHP'ye katıldı.
  • 21.11.2012 - 16:59
  HAS Partililer MHP'ye katıldı

  HAS Partililer MHP ye katıldı #1

  Antalya'da eski HAS Parti üyelerinin MHP'ye katılması dolayısıyla düzenlenen törende konuşan MHP İl Başkanı Osman Çetin, ''Bugünler birlik olma zamanıdır'' sloganıyla başlattıkları çağrıya, delegelerinin oylarıyla bir süre önce fesh gedilen HAS Parti'den yanıt geldiğini kaydetti.

  HER TÜRLÜ GÖREVİ YAPACAKLAR

  HAS Parti'den katılanlara henüz resmi bir görevlendirme yapılmayacağını anlatan Çetin, ''Resmi görevlerde bulunmak siyasi partilerde görev almamak anlamına gelmez. Partimizde her türlü görevi yapacaklardır. Genel başkanları bir başka partiye geçse de onların iradesi o yönde olmadığı için MHP'ye geçtiklerini düşünüyorum. Partimize geldikleri için kutluyoruz'' dedi.

  Eski HAS Parti Genel Sekreter Yardımcısı Zeliha Lali de Numan Kurtulmuş ile çalışmış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Lali, ''Ocaklarında büyüdüğüm MHP çatısı altında siyaset yapmaya karar verdim. Biz MHP'de bir göreve talip değiliz,hizmete talibiz'' diye konuştu.

  DAHA GENİŞ KATILIMLAR OLACAK

  HAS Parti İl Başkanı Ulaş Göktaş ise partilerinin kapatılması ve Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un AK Parti'ye geçmesinin ardından Antalya'daki yönetim kurulu ve parti üyeleriyle toplantılar yaptıklarını anlattı. MHP İl Başkanı Çetin'in çağrısıyla MHP'ye katılma yönünde karar aldıklarını kaydeden Göktaş, ''Bugün 70 kişi rozet takıyor. Ama ilk il divan kurulu toplantısında daha geniş katılımlar olacak'' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir