Euro
11.0332
2.63%
Dolar
9.4617
2.71%
Altın
542.66
2.82%
Borsa
1.449
1.13%
Bitcoin
602.513
-2.65%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C
  Hasip Kaplan: Bize dokunanlar yok oldu

  Hasip Kaplan: Bize dokunanlar yok oldu

  BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'dan Başbakan'a dokunulmazlık yanıtı..
  • 27.11.2012 - 14:07

  Hasip Kaplan: Bize dokunanlar yok oldu #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın İspanya gezisinden önce BDP milletvekillerinin dokunulmazlıkları ile ilgili yaptığı açıklamaya, BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan yanıt verdi.

  "BİZE DOKUNANLAR YOK OLDULAR"

  Kaplan, kaldırılacağı söylenen dokunulmazlıklarının zaten bulunmadığını, seçilmişleri atanmışlara ezdiren bir yönetim anlayışı olduğunu belirtirek, "Arkamızda bizi seçen irade, halkın gücü olmasa bir saniye nefes aldırmazlar. Ama bize dokunanlar, siyaseten hep yandılar yok oldular" dedi.

  "NEREDESİN İLAHİ ADALET"

  Başbakan Erdoğan'ın dün akşam İspanya gezisine çıkmadan dokunulmazlıklar ile ilgili yaptığı açıklamaya, BDP'nin Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan twitter 'dan yanıt verdi. Kaplan, "Bize mecliste dokunmak isteyenin keşke hırsızlık, sahtekarlık, ihaleye fesat yolsuzluğundan fezlekesi olmasaydı, nerdesin ilahi adalet" dedi.

  "HALKIN GÜCÜ OLMASA BİZE NEFES ALDIRMAZLAR"

  Kaplan, dokunulmazlıklarının zaten olmadığını da savuranak, "Dokunulmazlığımız kalkacakmış, hayret, var mıydı ki? Seçilmişleri atanmışlara ezdiren bir düzen, yönetim, milletin iradesine saygı duymuyor ki. Arkamızda bizi seçen irade halkın gücü olmasa bir saniye nefes aldırmazlar" diye yazdı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir