Petrol
99.19
-0.41%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
432.090
-1.62%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  Hasip Kaplan'dan bardak savunması

  Hasip Kaplan'dan bardak savunması

  Barış ve Demokrasi Partisi Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, kürsüde kırdığı bardakla ilgili kendini savundu.
  • 13.12.2011 - 15:13

  Hasip Kaplan dan bardak savunması #1

  AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin özür dilememesi üzerine bardağı kırdığını iddia eden Kaplan, "Kadın Başkanvekili olsaydı bu olay yaşanmazdı. Sayın Akşener ve Mumcu görevde olsaydı iç tüzüğü işletir gereğini yapar böyle bir olay yaşanmazdı." dedi.

  "KADIN BAŞKANVEKİLİ OLSAYDI YAŞANMAZDI"

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde basın toplantısı düzenleyen Kaplan, Genel Kurul konuşmasında kırdığı bardakla ilgili konuştu. AK Parti'li Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam ve AK Parti Grup Başkanvekilini eleştiren Kaplan, "3 kez başkanı uyardım. Gereğini yap tarafsız ol dedim. Gereğini yapmadı. Özür dilenmeyence öfkemiz bardak olayı olarak ortaya çıktı. AK Parti Grup Başkanvekili sözlerini geri aldı. Bunun için bardak mı kırmam gerekiyordu. Kadın Başkanvekili olsaydı bu olay yaşanmazdı. Sayın Akşener ve Mumcu görevde olsaydı iç tüzüğü işletir gereğini yapar böyle bir olay yaşanmazdı." şeklinde konuştu.

  "HER GÜN ZORBALIĞA UĞRUYORUZ"

  Medyanın bu konuda iyi sınav vermediğini öne süren Kaplan, "3 gündür bardağın neden kırıldığını kamuoyu vermedi. Sadece nasıl kırıldı haberleri, Meclis'e şiddet sunumları yapıldı. BDP Grubu olarak dışarda hergün zorbalığa uğrayan partiyiz. Milletvekillerinin kemikleri kırılırken ses çıkarmayan medya bir kırık bardakta fırtına koparmaya çalıştı." ifadelerini kullandı.

  Hasip Kaplan dan bardak savunması #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir