Petrol
96.38
-0.22%
Euro
18.243
-0.10%
Dolar
18.0597
-0.11%
Altın
1.02
-0.11%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
416.489
-2.11%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Hasip Kaplan'dan Gül'e çağrı

  BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Cumhurbaşkanı seçimiyle igili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e çağrıda bulundu.
  • 19.12.2011 - 15:27
  Hasip Kaplan'dan Gül'e çağrı

  Hasip Kaplan dan Gül e çağrı #1

  BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Cumhurbaşkanı seçiminin 2012'de yapılması gerektiğini savunarak, ''AK Parti'nin Anayasa değişikliğinin kanunla dolanmasına bu Meclis'te izin vermeyeceğiz." dedi.

  "SAYIN GÜL'E ÇAĞRIDA BULUNUYORUM"

  Kaplan, düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2012'de yapılması gerektiğini iddia etti. Kaplan, şöyle devam etti: ''Siyasi ahlak, milletin iradesine saygı bunu gerektirir. AK Parti'nin, Anayasa değişikliğini kanunla dolanmasına bu Meclis'te izin vermeyeceğiz. Bu Hükümet, Cumhurbaşkanlığı için seçime gitmekten niye korkuyor? BDP'nin görüşü nettir. Sayın Gül'e çağrıda bulunuyorum; makamınızı tartışma konusu yapmayın. Çıkın 'beş yılda bu seçim yapılacaktır' deyin. Gerektiğinde 2012 seçimleri için zamanında istifa edeceğinizi açıklayın."

  "ERDOĞAN DA SARKOZY GİBİ CUMHURBAŞKANI OLMAYA ÇALIŞIYOR"

  Kaplan, Fransa'daki oylamayla ilgili bir soru üzerine, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında hiçbir fark bulunmadığını ileri sürdü. Kaplan, şunları söyledi: ''Sarkozy'de ırkçıdır, milliyetçidir, muhafazakardır. Cezayir'in lideri uçakla kaçırılıp bir şatoda yargılandığı zaman Cezayirli avukatlar savunuyordu ve saldırıya uğruyorlardı. Öcalan da yargılanıyor 36 avukatını Erdoğan tutuklatıyor. Sarkozy, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ırkçı bir partiyle işbirliği yaptı. Sayın Erdoğan da Cumhurbaşkanı seçimi yaklaşıyor tıpkı Sarkozy gibi MHP'yi yedeğine alarak Cumhurbaşkanı olmaya çalışıyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir