Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
573.694
4.64%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C
  Haydar Baş: Esad şu anda Hz. Hüseyin rolünde

  Haydar Baş: Esad şu anda Hz. Hüseyin rolünde

  Haydar Baş, Esad'ın günümüzde Hazreti Hüseyin rolünde olduğunu savundu.
  • 27.11.2012 - 11:08

  Haydar Baş: Esad şu anda Hz. Hüseyin rolünde #1

  BTP Genel Başkanı Haydar Baş, Suriye ve Ortadoğu'daki son durumu değerlendirdiği konuşmasında ilginç bir benzetme yaptı.

  ALEVİLERE ÖVGÜ

  Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 5. Ehl-i Beyt Sempozyumu'nun kapanış konuşmasını yapan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, Ehl-i Beyt konusunu son zamanlarda gündeme getirdiğini dile getirerek, Alevileri yakından tanıdığını, insanlığı ve dostluğu onlarda gördüğünü söyledi.

  "ESAD HZ. HÜSEYİN ROLÜNDE"

  Suriye'de korkunç projelerin hayata geçirileceğini daha önceden ifade ettiğine işaret eden BTP Lideri, burada birçok Kerbela'ların yaşanacağını dile getirdiğini vurgulayarak, şunları söyledi: "Bunların hepsi de Esad'a mal edilecek. Esad şu anda Hz. Hüseyin'in rolünde. Bunu hiç unutmayın. Hz. Hüseyin'in kahramanlık rolüne soyunanlar da Yezid rolünde. Türkiye'dekiler başta olmak üzere. Size soruyorum: Esad'ın iktidardan gitmesini kim istiyor? ABD, İsrail. Eğer Esed ABD'ye ve İsrail'e 'evet' deseydi, bu belalar başına gelecek miydi? Gelmeyecekti. O halde ölçü ortada... Onlara karşı dimdik durduğu için sonuç böyle cereyan etti. İsrail diyor ki, Güneydoğumuz da içinde olmak şartıyla 'o topraklar bize ait, sen orada bulunamazsın. Hizbullah'a destek veriyorsun, Hizbullah bizim başımızın belası kesiliyor. Filistinlilere destek veriyorsun, onlar da bizim başımızın belası kesiliyor'."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir