Euro
10.1284
-0.12%
Dolar
8.6447
-0.02%
Altın
486.02
-0.41%
Borsa
1.419
0%
Bitcoin
404.167
-2.32%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Hayri İnönü: Sarıgül ABD'ye gelip beni istifaya zorladı

  Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, eski başkan Mustafa Sarıgül’ün kendisini tehdit ettiğine ilişkin soruşturma kapsamında ikinci kez ifade verdi.
  • 27.01.2015 - 07:29
  Hayri İnönü: Sarıgül ABD'ye gelip beni istifaya zorladı

  Hayri İnönü: Sarıgül ABD ye gelip beni istifaya zorladı #1

  Milliyet'te yer alan habere göre; İnönü, daha önce üzerinde baskı olduğu için açıklayamadığı olayları açıklamak için yeniden ifade vermek istediğini belirtti.

  SARIGÜL: SANA SÜRPRİZİM VAR, ABD'YE GELİYORUM

  İnönü, bu kez ifadesinde 6 Kasım 2014 tarihinde çocuklarını görmek için ABD’ye gittiğini ve o sırada Sarıgül’ün kendisine mesaj atarak, “Sana sürprizim var, ABD’ye geliyorum” dediğini anlattı. Sarıgül’ün kendisiyle görüşme talebini kabul ettiğini anlatan İnönü, “Oteldeki odasında kendisi ile görüştüm. Neden ABD’ye geldiğini sordum. Beklemeden istifa etmemi, buna göre yeni bir dilekçe yazmamı söyledi. Oğlumun nikahı yapılmadan istifa etmeyeceğimi söyledim. Daha önce Ankara’da hazırladığım iki istifa dilekçesini çıkarıp önüme koydu. Hemen istifa ettiğime dair yeni bir dilekçe yazıp vermemi istedi” diye konuştu.

  "TEDİRGİN OLMASINLAR DİYE AİLEMDEN GİZLEDİM"

  Mustafa Sarıgül’ün bu sırada telefonun çaldığını belirten İnönü, “Sarıgül, Meclis Başkanımız Bayram Özata ile konuşurken biraz yanımdan uzaklaştı. Bunu fırsat bilip iki dilekçeyi yan yana koyup cep telefonumla fotoğraflarını çektim. Bu fotoğraf kayıtlıdır ve fotoğrafı size sunuyorum. Sarıgül’e istifa etmeyeceğimi söyledim. Bir şey söylemedi ama sinirlendiği anlaşılıyordu. Eşimin bile Sarıgül’ün peşimden ABD’ye geldiğinden haberi yoktu. Tedirgin olmasınlar diye ailemden bu ziyareti ve görüşmeyi gizledim. O yüzden önceki ifademde bu konuyu anlatmadım. İlk kez şimdi anlatıyorum” dedi.

  "İKİSİNDEN DE ŞİKAYETÇİYİM"

  Emir Sarıgül’ün ise kendisine doğrudan bir tehdidinin olmadığını anlatan İnönü, “Ancak tutum ve davranışları ile beni ve çalışanları baskı altına alıp istifa etmem konusunda babasıyla birlikte hareket etti. Üzerimde baskı oluşturdular. Her ikisinde de ayrı ayrı şikâyetçiyim” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir