Euro
15.2154
-0.47%
Dolar
13.6130
0.17%
Altın
791.5930
-0.38%
Borsa
1964
0.66%
Bitcoin
505.638
-2.71%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  HDP Heyeti'nden çözüm süreciyle ilgili açıklama

  İdris Baluken, Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder'den oluşan HDP İmralı Heyeti, çözüm süreciyle ilgili açıklama yaptı.
  • 12.11.2014 - 12:08
  HDP Heyeti'nden çözüm süreciyle ilgili açıklama

  hdp

  HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan ile İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’den oluşan HDP İmralı Heyeti, çözüm sürecinde gelinen aşamayı değerlendirmek üzere TBMM HDP Grup Yönetim toplantı salonunda basın toplantısı düzenledi.

  Açıklamadan öne çıkan başlıklar;

  Pervin Buldan, "yapmış olduğumuz görüşmelerde çözümün kaldığı yerden devam etmesi fikrinin ortaya çıktığını belirtmek isteriz" dedi.

  İMRALI'YA GİTME TALEBİMİZ SÜREÇTE KARARLILIĞIMIZIN BİR İFADESİDİR

  HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, İmralı'ya giden heyette herhangi bir değişiklik yapılmayacağını açıkladı. Önder, açıklamalarında şunları söyledi;

  "Geçen hafta süreçte gelinen aşamayı sizlerle paylaşmış ve Adalet Bakanlığı’na İmralı Adası’na gitmek üzere başvurmuştuk. Önceki günkü Bakanlar Kurulu ardından Hükümet sözcüsünün yaptığı talihsiz açıklamanın ardından bir açıklamaya ihtiyaç duyduk. İmralı Adası’na gitme talebimiz her şeyden önce süreçteki kararlılığımızın bir ifadesidir. Son derece iyi niyetle, samimi bir çabayı ortaya koyduğumuz bu ısrar Hükümet yetkililerince yeterince anlaşılamamaktadır.

  SOMUT ADIM ATILMALIDIR

  Hükümetin bize cevabı tehdit, müdahale ve çözümsüzlük dili olmuştur. Süreçte her saniyesi önemli olan zamanın heba edilmesidir. Zaman kaybetmeden somut adım atılmalıdır. Partimizin ve heyetimizin iradesi üzerinde tahakküm kurmayı tasarlamaktan vazgeçilmelidir. Kararlılığımız aynı ciddiyet içerisinde devam edecektir. Tarihi bir gerçekliktir ki, bir ülkede demokratik haklar tehdit altındaysa ortada ne kamu kalır, ne de düzeni."


  Görüş Bildir