Petrol
87.17
0.33%
Euro
19.6387
0.11%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.078
-0.18%
Borsa
5046
0.00%
Bitcoin
320.912
-0.72%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C

  HDP'den Kılıçdaroğlu açıklaması

  HDP, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun İzmir'den aday olması hakkında "Adaylığı bizi de heyecanlandırdı. Onunla yarışmaktan zevk alacağız" dedi.
  • İHA
  • 19.03.2015 - 11:29
  HDP'den Kılıçdaroğlu açıklaması

  hdp

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den milletvekili adaylığı, İzmir’den Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ gibi iddialı isimlerle seçime gireceği öne sürülen HDP’ye karşı ön alma olarak yorumlandı.

  "CHP'NİN KENDİ İÇİNDEKİ HESAPLAŞMANIN BİR ÜRÜNÜ"

  HDP İzmir İl Başkanı Cavut Uğur, Kılıçdaroğlu’nun İzmir adaylığının HDP’ye kaymayı önleyemeyeceğini ileri sürerek, şöyle konuştu;

  "CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav’ın Ankara’dan, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Antalya’dan ön seçime girdiği bir ortamda Kılıçdaroğlu’nun kontenjan adayı olması beklenemezdi. Bu karar tamamen CHP’nin kendi içindeki hesaplaşmanın bir ürünüdür.

  HDP OLARAK BİZİ ETKİLEMEZ

  HDP olarak bizi etkilemez. HDP’nin İzmir’de çok iddialı isimlerle seçime girecek olması CHP’den çok ciddi bir kaybı da beraberinde getiriyor. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı bu kaymaya yönelik bir hamle olabilir. Ancak bizi olumlu etkiler.

  "KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞI BİZİ HEYECANLANDIRDI, ZEVK ALACAĞIZ"

  Kılıçdaroğlu’nun adaylığı bizi de heyecanlandırdı. Bir siyasi partinin genel başkanı ile İzmir’de yarışmaktan zevk alacağız."

  Kılıçdaroğlu İzmir'den aday adayı olacak

  HDP den Kılıçdaroğlu açıklaması #2


  Görüş Bildir