Petrol
87.09
-0.10%
Euro
18.1864
0.16%
Dolar
18.5366
0.17%
Altın
991.02
0.31%
Borsa
3147
1.63%
Bitcoin
362.175
-0.64%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Hüseyin Çelik'in Erdoğan ve Gül analizi

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik: Gül kenara çekilip torun sevmeyecektir
  • 18.06.2012 - 13:09
  Hüseyin Çelik'in Erdoğan ve Gül analizi

  Hüseyin Çelik in Erdoğan ve Gül analizi #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, NTV Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç'ın sorularını yanıtladı. son günlerin en sıcak tartışması 2014 senaryolarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çelik, 'Abdullah Gül, kenara çekilip torun sevecek değildir' diye konuştu.

  SİLAHLAR SUSMADAN NE AF, NE EV HAPSİ

  Öcalan'a ev hapsi tartışmasına değinen Çelik, "Başbakan ve Beşir Atalay 'Öcalan'a ev hapsi gündemimizde yok' dedi. Sayın Arınç 'Hükümetin gündeminde böyle bir şey var' demedi. Söylediğini incelemek lazım. Hükümet tavrını net olarak ortaya koydu. Silahlar susmadan ev hapsi de, af da söz konusu değil. Önce yangının söndürülmesi lazım. Öcalan'la görüşmeleri devletin belli görevlileri yapıyordu; bu askıya alındı." dedi. Terörle mücadelenin her hal ve şartta devam edeceğini dile getiren Çelik, KCK davalarıyla ilgili sürecin yürüdüğünü ifade etti. "Ana dilde seçmeli ders için bile öğretmen bulamazsınız" diyen Çelik, insan kaynağı olmadığını, bu durumun Kürt çocukların lehine de olmayacağını kaydetti.

  CEMAAT ELE GEÇİRMİŞ, KIS KIS GÜLÜYORUM

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, cemaat yapılanması tezinin defalarca yalanlanan bir ifade olduğuna dikkat çekerek, "Bu bir moda oldu. Ne olsa cemaatten bilindi. 'Fenerbahçe'yi ele geçiriyor' denildi. Ben kıs kıs gülüyorum" dedi.

  GERİ GİDİŞ ANLAMINA GELEN ADIM ATMAYIZ

  Özel yetkili mahkemelerle ilgili tartışmaya değinen Çelik, "Suç örgütleriyle mücadele için bu mahkemelere ihtiyaç vardır. Geri gidiş anlamına gelecek bir adımı AK Parti atmaz" diye konuştu.

  GÜL, KENARA ÇEKİLİP TORUNLARINI SEVMEYECEKTİR

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresiyle ilgili soruyu yanıtlayan Çelik, "Gül siyasi tecrübeye sahip bir büyüğümüzdür. 2014'te kenara çekilip torunlarını sevmeyecektir; birikimini paylaşacaktır. Erdoğan ve Gül makam hırsı yüzünden birbirine düşecek değildir. 2014'te sayın Başbakan, "Cumhurbaşkanlığına adayım" derse, Sayın Gül "Ben de adayım demez" diye konuştu.

  GÜLEN DÖNERSE İNSANLAR BAĞRINI AÇAR

  Başbakan Erdoğan'ın Fethullah Gülen'e çağrısını da değerlendiren Çelik, "Hoca efendi ABD'de yaşıyor. Bazı sağlık sorunları var. Buradan yüzlerce, binlerce ziyaretçisi var. Türkiye'ye dönerse insanların bağrını açacağını düşünüyorum. Ama hoca efendi sılayı tercih etti. Bu kararı da saygı değer buluyorum, takdir kendisine aittir" dedi.


  Görüş Bildir