Petrol
99.54
2.20%
Euro
18.5321
0.64%
Dolar
17.9432
0.42%
Altın
1.031
0.13%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
436.593
2.10%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  İçişleri Bakanlığı'ndan Sırrı Sakık'a fotoğraflı yanıt

  Sakık’ın silahını boş aldığına dair imzalı tutanağının fotoğrafı, İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yayınlandı.
  • 14.01.2012 - 10:29
  İçişleri Bakanlığı'ndan Sırrı Sakık'a fotoğraflı yanıt

  İçişleri Bakanlığı ndan Sırrı Sakık a fotoğraflı yanıt #1

  BDP Milletvekili Sırrı Sakık, Esenboğa Havalimanı'nda boş olarak teslim ettiği Glock marka silahının Adana Havalimanı'nda kendisine mermiyle beraber teslim edildiğini iddia etmişti.

  İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN FOTOĞRAFLI YANIT

  Meclis'te yaptığı açıklamada bunun bir tehdit anlamı taşığıdını söyleyen Sakık'a cevap İçişleri Bakanlığı'ndan geldi.

  İçişleri Bakanlığı, Sırrı Sakık'ın Adana Havalimanı'nda silahını fişeksiz olarak aldığına dair altına imza attığı tutanağın fotoğrafını internet sitesinde paylaştı.

  Fotoğraflarda Sırrı Sakık'ın Esenboğa Havalimanı VIP bölümüne girişi, silahın teslim alınışı, Sırrı Sakık'ın Adana Havalimanı VIP bölümüne girişi, Sakık'ın havalimanında emniyet müdürü tarafından karşılanması, silahının teslim edilişi, Sırrı Sakık'a çay ikram edilmesi ve Sakık'ın kapıda emniyet müdürüyle tokalaşması yer alıyor.

  SİLAH BOŞ VE ŞARJÖRÜ ALINMADI

  Siteye konulan açıklamada, Sırrı Sakık'ın 9 Aralık 2011 günü saat 19.00'da Adana'ya gitmek üzere Esenboğa Havalimanı'na beraberindekilerle geldiği ve kendisine ait olan silahın boş ve şarjörü alınmaksızın tutanak karşılığında beraberindeki şahıs tarafından havaalanı polisine teslim edildiği belirtildi.

  Saat 20.40'da ise Sakık'ın Adana Havalimanı'nda şube müdürü tarafından karşılanarak misafir edildiği ve bu esnada silahı kontrol edilerek kendisine imza karşılığında tutanakla teslim edildiği kaydedildi.

  Sakık'ın havalimanına geldikten 8 dakika sonra silahını bizzat kendisinin aldığı dile getirilen açıklamada, iddiaların araştırılması için polis başmüfettişinin görevlendirildiği aktarıldı.

  Açıklamada, "Görüntü ve tutanakların incelemesi sonucunda, ilgili milletvekilinin silahını imzası karşılığında teslim aldığı ve daha sonra ortaya koyduğu iddiası ile ilgili yazılı veya sözlü herhangi bir itiraz ve beyanının olmadığı anlaşılmaktadır" ifadesi vurgulandı.

  HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..!


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir